Новини » Економіка 24 червня, 2016, 16:57
Якщо в Україні збільшити вік виходу на пенсію, то не всі доживатимуть до неї, – експерт

Уряд може підвищити пенсійний вік українцям, навіть незважаючи на суспільне обурення, оскільки влада не відчуває загрози з боку громадськості. У випадку, якщо законодавство змінять, то не кожен громадянин України доживатиме до виходу на пенсію.

Про це в ефірі програми «Огляд. Ексклюзив»  на телеканалі ZIK заявив експерт ГО «Фонд громадської безпеки» Юрій Гаврилечко, коментуючи заяву міністра соціальної політики України про необхідність в майбутньому підвищити пенсійний вік для українців.

«Якщо підняти пенсійний вік до 67 років для чоловіків, то виявиться, що жоден українець до нього не доживе, бо середня тривалість життя чоловіка у нас – 65,5 років. У жінок – на 10 років більше, тобто частина українських жінок ще зможе вийти на пенсію після підвищення порогу і ще кілька років пожити», – сказав Юрій Гаврилечко.

На переконання експерта, уряд може без вагань змінити вік, по настанні якого людина може претендувати на пенсію, навіть попри невдоволення суспільства.

«Уряд в змозі підняти пенсійний вік українцям, йому нічого не заважає. Народний гнів, як показав Майдан, ні до чого не призводить, вони того не бояться. Вони вважають, що нічого персонально їм не загрожує, що можуть обкрадати далі. Бо за 25 років незалежності жоден чиновник не був убитий розлюченими людьми», – висловив думку експерт.

«Розмови про пенсійний вік виникають, бо є колосальний дисбаланс в Пенсійному фонді, який виник через вкрай несприятливу фіскальну політику держави. У нас не опікуються тим, щоб люди багатіли у легальний спосіб. Чинна система оподаткування призводить до того, що працівники та роботодавці свідомо приховують справжній рівень доходів», – констатував  експерт ГО «Фонд громадської безпеки» Юрій Гаврилечко.

Нагадаємо, міністр соціальної політики України Олександр Рева заявив, що наразі уряд не планує підвищувати пенсійний вік, однак у майбутньому це необхідно зробити.  Він навів приклад Білорусі і Молдови, де нещодавно це вже зробили. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 12:34 :53