Новини » Політика 24 червня, 2016, 10:50 блоги
Український світ замість «русского мира» та «єврокомунізму»
Микола Томенко
кандидат історичних наук, доктор політичних наук, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Протягом останнього часу політичною елітою неодноразово висловлювалися спроби міфологізації так званого єврооптимізму, за якими, мовляв, Україна заживе щасливим власним життям, якщо буде виконувати настанови міжнародних фінансових організацій, Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу.

Зокрема, уряди А. Яценюка та В. Гройсмана дуже добре освоїли цю «грамоту», коли будь-які непопулярні та антисоціальні рішення обґрунтовували як такі, що нібито вимагаються МВФ чи відповідають європейським принципам. Отож, для того, щоб реалізувати цю своєрідну нову комуністичну ідею про «світле майбутнє в європейському капіталізмі», наша влада йшла на неймовірні поступки і виконувала все (що потрібно і не потрібно) від різноманітних європейських структур. В результаті – у нас майже знищена власна національна економіка, власний експортний потенціал, Україна перетворилась на сировинний придаток, значно знизився рівень життя громадян…

Водночас, стало зрозуміло, що в Європі чекають не слабку корумповану Україну, а успішну державу з власною ідеологією, сильною економікою та стабільним середнім класом! Саме така держава мала би більше шансів зайняти місце в європейській спільноті, а не та країна, яка ходить з протягнутою рукою…

Тому, цілком очевидно, що європейські інститути – це не визначальний, а лише ОДИН із багатьох інструментів того, як можна покращити якість життя людини, соціальні стандарти та будувати успішне суспільство.

До речі, історія з референдумом у Великобританії щодо членства в ЄС ще раз підтверджує, що зміна міфологічного тренду часів Радянського Союзу про те, щоб жити у «щасливому комуністичному суспільстві» на нинішній міф про те, що ми повинні потерпіти кілька років (або, як каже В. Гройсман, 10 років), щоб далі жити щасливо у Європейському Союзі, – є не просто нереальним, а й шкідливим.

Необхідно спиратися на власну, українську мрію, яка будується на необхідності піднесення власної економіки, власної освіти, науки, культури тощо. Саме така – сильна і самобутня Україна – може претендувати на гідне місце у Європі.

Тому настав час змінити світоглядну стратегію України: на сьогодні українська мрія важливіша за європейський комунізм!

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 01:45 :00