Новини » Львів 22 червня, 2016, 16:05
Горіння териконів – наслідок бездіяльності держави упродовж багатьох років, – Сироїд

У Червонограді на Львівщині вже другий день з офіційним візитом перебуває віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.

Сьогодні вона разом з керівництвом ДП «Львіввугілля», представниками структурних підрозділів підприємства оглянула терикон збагачувальної фабрики, який вже горить понад півроку, – передає власкор ІА ZIK.

Учора, 21 червня, після зустрічі із міським головою Червонограда і представниками міського осередку «Самопомочі», заступник голови Верховної Ради України таки виділила 10 хвилин для спілкування з місцевими ЗМІ, які годинну чекали на оголошену прес-конференцію за зачиненими дверима.

Журналісти передусім запитали про палаючий терикон збагачувальної фабрики ПАТ «Львівська вугільна компанія».

За словами Оксани Сироїд, горіння териконів – це наслідки бездіяльності держави упродовж багатьох років. «По-перше – це безвідповідальна приватизація та безвідповідальне управління збагачувальною фабрикою. Більше того, ця безвідповідальність продовжується. Ми маємо інформацію, що сьогодні готуються до приватизації 8 копалень Львівсько-Волинського басейну. І купити їх має намір та сама людина, яка довела цю фабрику до банкрутства, – повідомила віце-спікер. – Сподіваюся, що місцева громада цього не допустить».

А гасити терикон має держава, тобто виконавча влада, переконана Оксана Сироїд. Це відповідальність уряду і профільного міністра. Гасінням мають займатися фахові люди. Загалом цю екологічну проблему, яка виникла внаслідок діяльності вугільних підприємств, треба вирішувати спільно із громадою.

Окрім цього, віце-спікер переконана, що Грибовицьке сміттєзвалище підпалили навмисне і це є елементом тиску на її однопартійців, на хід голосування у парламенті, такий собі терор проти багатотисячного міста. Водночас державі необхідно виробити політику щодо надання кредитів на будівництво сміттєпереробних заводів, сортувальних ліній, процедуру виділення земельних ділянок під полігони.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 10:44 :03