понеділок, 20 червня, 2016, 0:14 Світ
В РПЦ оцінили перспективи відділення української церкви

Російський релігійний і громадський діяч, протодиякон Російської православної церкви (РПЦ) Андрій Кураєв вважає, що Вселенський патріарх Варфоломій, швидше за все, задовольнить прохання Української православної церкви (УПЦ) відокремитися від Московського патріархату.

Про це йдеться в матеріалі «Апострофа».

«Щодо перспектив звернення українських депутатів з приводу надання автокефалії Української Православної Церкви, думки експертів розділилися. Так, російський релігійний і громадський діяч, протодіакон РПЦ Андрій Кураєв заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій, найімовірніше, підтримає бажання УПЦ відокремитися. На думку Кураєва, може бути прийнято рішення про визнання УПЦ частиною Константинопольської церкви, а пізніше, мабуть, їй дарують автокефалію. Представник РПЦ, втім, вважає, що відділення УПЦ не буде мати великого історичного значення для Московського патріархату», – пише журналіст.

А ось Співробітник Інституту релігії та суспільства Анатолій Бабинський вважає, що патріарх Варфоломій не надасть автокефалію жодній з українських православних церков, навіть УПЦ КП. За словами експерта, для Константинопольського патріарха важливо не просто дати автокефалію однієї з українських церков, а в цілому всій українській Православній Церкві.

«УПЦ КП має розвинену структуру, але ця структура не настільки розвинена, як того б хотів Константинополь. Їм (УПЦ КП і МП) могли б запропонувати якусь перехідну форму, наприклад, бути Митрополією Константинопольського Патріархату, як це колись уже пропонувалося», – вважає експерт.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 19:37 :16