Новини » Суспільство

Юний одеський художник Сергій Кононов завойовує Париж

У паризькій галереї Galerie Lazarew відкрилася персональна виставка «Rouge» 22-річного одеського художника Сергія Кононова.

Про це пише журналіст Сергій Горицвіт, – повідомляє IA ZIK.

Сергій – особистість різнобічна, і він весь час перебуває у творчому пошуку, що можна простежити за його роботами. Він не боїться випробовувати себе в різних жанрах, і робить це досить успішно. Юному творцю досить добре вдаються навіть сатиричні теми, які він майстерно виписує з допомогою олійних фарб. Будучи випускником Одеського художнього училища ім. Грекова, він підсвідомо перейняв притаманне жителям Південної Пальміри іронічне ставлення до оточуючого світу. У його ранніх роботах обігрується тема досить непривабливого побуту в найменших проявах: тут і безхатьки, які влаштували пікнік на узбіччі, й оточений крисами одинокий бідняк, що просить милостиню біля Привозу.

На думку мистецтвознавців, роботи Сергія – це відображення світосприймання ровесників художника. Автор акцентує увагу на фігурі, її положенні й позі в просторі. Залишаючи роботи без назви, художник надає свободу для трактування символіки, а вирази облич говорять красномовніше підписів до його картин.

А ще Сергій Кононов постійно демонструє своє бачення історії рідного міста крізь призму античної міфології. Частина з цих робіт має не прикритий політичний підтекст. Майдан також наклав свій відбиток на творчості молодого художника. В цьому випадку античне начало (напівбог, титан) виступає силою, що руйнує старий порядок. Осучаснення античного досвіду не виглядає кітчем або поганою копією, кожна картина виступає в ролі завершеного ідейного концепту, який лише базується на «олімпійському підґрунті» образів і форм, а ось інтерпретується дуже сучасно і навіть злободенно.

 

Loading...