Новини » Події

Спротив населення до «рятівників Донбасу від хунти» зростає, – експерт

Два тижні поспіль бойовики «розважаються» тим, що гатять з густонаселених районів міста Горлівка по позиціях сил антитерористичної операції, а одного дня навіть розгорнули важку артилерію неподалік від передової патрульної бази СММ ОБСЄ.

Про це інформує прес-офіцер УС СЦКК підполковник Віталій Іванов, – повідомляє IA ZIK.

У ЗСУ розповіли, як бойовики використовували спостерігачів ОБСЄ в якості «живого щита».

Бойовики звичайно ж очікують на вогонь у відповідь, і тримають напоготові засоби для того, щоб зафіксувати «криваві злочини ЗСУ». Але як вже неодноразово заявлялось сили АТО не ведуть вогонь по районах, в яких проживає цивільне населення.

Це змушує бойовиків все докладати все більше і більше зусиль для того, щоб спровокувати сили АТО на вогонь у відповідь. Але ці дії бойовиків, які ставлять під загрозу життя місцевого населення, змушують останніх вдаватись до силового спротиву.

Кілька діб тому, місцеві жителі Калинівського району в тимчасово окупованій Горлівці здійснили профілактичну бесіду з бойовиками, які навмисно обстрілювали сили АТО, щоб спровокувати вогонь у відповідь. В результаті «бесіди» три бойовики отримали важкі травми, на жаль, сумісні з життям.

Натомість місцеві жителі селища Південний (Стара колонія) міста Докучаєвськ Донецької області після невдалого обговорення на місцевому рівні, підготували та направили на адресу голови, так званої, «ДНР» Захарченка відкритого листа. В даному листі місцеве населення ультимативно вимагає припинити практику облаштування своїх артилерійських позицій для обстрілів сил АТО в житлових кварталах мікрорайону.

Тим більше було роздратування місцевого населення, коли бойовики почали вести вогонь з території сільськогосподарського призначення, засіяної збіжжям та іншими сільськогосподарськими культурами, а сплюндровані важкою технікою та вогнем у відповідь поля вже не дадуть очікуваного врожаю. Тож не важко припустити, що населення окупованих територій Луганської та Донецької областей крім постійного ризику життю та здоров’ю, незабаром не буде чим нагодувати свої сім’ї...

В цілому слід зазначити, що тенденція до зародження на тимчасово окупованих територій народного спротиву незаконним збройним формуванням набирає чималих обертів.

Очевидно, що скоро «рятівників Донбасу від хунти» та «прихильників русского міра» будуть дедалі частіше знаходити в канавах та придорожніх ровах Донбасу.

 

 

Loading...