Новини » Світ

Штайнмайєр знову висловився за зняття санкцій з Росії

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр знову виступив за поступове зняття санкцій з РФ. Умовою реалізації цього плану він назвав «істотний прогрес» у встановленні миру на Україні.

Про це повідомляє Росбалт.


Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр

«Санкції не є самоціллю. Вони повинні сприяти зміні поведінки (Росії)... Підхід «все або нічого» звучить красиво, але не працює», – висловив думку дипломат, передає RedaktionsNetzwerk Deutschland.

Як зазначає Reuters, раніше Євросоюз допускав пом’якшення санкцій тільки після виконання умов мінських домовленостей, що регламентують врегулювання конфлікту на Сході України.

В кінці травня Штайнмайєр також пропонував розглянути поетапне зняття санкцій щодо Росії. Міністр пояснив, що це буде можливо, якщо в реалізації Мінських домовленостей відбудеться прогрес.

У свою чергу, канцлер ФРН Ангела Меркель зазначала, що антиросійські санкції «не закінчаться самі по собі». Вона також назвала виконання «Мінська-2» ключем до скасування обмежувальних заходів.

18 червня в силу вступило рішення про продовження на рік європейських санкцій проти Криму, ухвалену Радою ЄС. ЗМІ також повідомляли, що Євросоюз на наступному тижні без дискусій схвалить продовження економічних санкцій щодо Росії.

Раніше введені санкції діють до кінця липня і продовжувалися через кожні півроку.

 

Loading...