Новини » Світ

Іран витісняє російську нафту на світових ринках, – ЗМІ

Повернення Ірану на міжнародний ринок негативно позначилося на продажах російської нафти, змусивши Росію продавати експортну суміш Urals з найбільшою c червня 2014 року знижкою по відношенню до північноморської Brent.

Різниця між вартістю Urals і Brent збільшилася до 2,4 долара за барель, інформує Bloomberg з посиланням на дані трейдерів, які відстежують котирування Platts, – повідомляє facenews.ua.

В ході торгів 17 червня найбільший нафтотрейдер Vitol знову виступив з пропозицією про продаж Urals з меншою знижкою, але не знайшов покупців.

За словами чотирьох трейдерів, опитаних Bloomberg, російська суміш Urals, яка за складом нагадує основний нафтовий продукт Ірану, отримала найбільші переваги, коли Тегерану були заборонені поставки в Європу у зв’язку з накладеними в 2012 році санкціями. Тепер скасування обмежень негативно позначається на Urals.

«Іранський експорт був вражаючим», – пояснив Bloomberg аналітик Natixis SA Абхішек Дешпанд. За його словами, Іран надавав нафтопереробним компаніям в Європі широкий вибір поставок.

Як зазначає Bloomberg з посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства, Іран діє швидко, намагаючись повернути частку ринку, втрачену за час санкцій. Минулого місяця обсяги експорту Тегерана досягли 2,1 млн барелів на день, наблизившись до досанкційного рівня.

До того, як чотири роки тому обмеження набули чинності, Іран постачав за кордон 2,2 млн барелів нафти в день. У травні цього року обсяги поставок іранської нафти в країни ЄС склали 355 тисяч барелів на день. Ще у квітні цей показник був на 20 тисяч барелів нижче.

«Іран діє без зволікань, повертаючи своїх європейських клієнтів», – йдеться в повідомленні МЕА.

На початку червня директор департаменту міжнародних відносин Національної іранської нафтової компанії Мохсен Камсарі повідомив, що компанія підписала контракти на постачання нафти з компаніями з Італії, Іспанії і Греції.

Мова йде про постачання компаніям Saras і Iplom (Італія), Repsol (Іспанія) і Hellenic Petroleum (Греція). Комсарі також додав, що зараз NIOC відновила переговори з нідерландсько-британською Shell. Він висловив сподівання, що незабаром Іран зможе укласти контракт і з цієї нафтогазовою компанією.

 

Loading...