Новини » Регіони

На Закарпатті суд повернув державі 33 га землі вздовж лінії кордону

Співробітники Державної прикордонної служби України та прокуратури Закарпатської області спільно вживають дієві заходи щодо повернення у державну власність земельних ділянок, розташованих вздовж лінії державного кордону.

Про це повідомили сьогодні у прес-службі Держприкордонслужби України.

Як йдеться у повідомленні, 33 га землі, які в порушення закону були передані рішеннями місцевих органів влади у власність фізичним особам, повернув у державну власність 31 травня апеляційний суд Закарпатської області. Вартість цієї землі – понад 1 млн гривень. Тим самим поновлено порушене право Державної прикордонної служби України на користування спірними земельними ділянками, спрямоване на захист державного кордону. 

Аби надати беззаперечні докази, правоохоронці активно працювали в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України, галузевому державному архіві Держприкордонслужби та інших архівних установах України. Після цього було подано відповідні позови до Берегівського районного суду Закарпатської області стосовно фізичних осіб, а також Головного управління Держземагентства в Закарпатські області, Берегівського районного управління юстиції про скасування низки наказів Головного управління Держземагентства в Закарпатській області і повернення у державну власність земельних ділянок з незаконного володіння.

Загалом на сьогодні 28 земельних ділянок загальною площею 54 га вже повернуто у державну власність. Разом із тим, Мукачівський прикордонний загін Держприкордонслужби спільно з військовою прокуратурою Ужгородського гарнізону подав шість позовів до суду щодо оскарження незаконних рішень про передачу у довгострокову оренду майже 80 гектарів земель розташованих у безпосередній близькості до кордону. По трьом з них вже винесено судові рішення про скасування договорів оренди.

«Держприкордонслужба й надалі проводитиме відповідну роботу, направлену на захист законних інтересів держави як на західній, так і на інших ділянках державного кордону», – зазначається у повідомленні.

 

Loading...