Новини » Суспільство 16 червня, 2016, 8:21
У Києві вперше прозвучала симфонія Максима Березовського, яку розшукували з 18 століття

У Києві в Національній філармонії учора вперше прозвучала симфонія відомого українського композитора Максима Березовського, яку шукали з 18 століття.

Цю симфонію виконували в інших країнах під іншою назвою. І нарешті повернули на батьківщину композитора. Симфонію «До мажор» росіянам передав американський диригент Стівен Фокс. Він досліджував архіви Ватикану і випадково натрапив на ноти українського композитора. Український диригент Кирило Карабиць вирішив повернути твір в Україну.

 

У кожного свій фронт. Є основний, але є не менш важливі. Кирило Карабиць, український диригент, який працює з провідними європейськими оркестрами, учора плакав. Я бачила його сльози після того, як у Національній філармонії України, оркестр під його диригуванням вперше в Україні виконав зниклу з 18-го століття симфонію «українського моцарта» – Максима Березовського. Ноти знайшли у Ватикані. І у Росії її зіграли – назвавши «Первой русской симфонией». Кирило Карабиць знайшов того, хто віднайшов ноти, і переконав у тому, що має бути справделивість», – написала журналіст «Радіо Свобода» Ірина Штогрін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-17 09:56 :55