Новини » Суспільство 21

Потрібна державна стратегія роботи з внутрішніми переселенцями, – експерт

20 червня в багатьох країнах світу і, зокрема, в Україні, відзначають Міжнародний день біженця. У цей день, починаючи з 2001 року згадують про 40 млн людей, які через ненависть, війни, політичні конфлікти та інші катастрофи були вимушені залишити свої домівки та втікати світ за очі. 10 млн з них – це біженці, тобто люди, які для свого порятунку перетнули державні кордони та втекли в інші країни. А інші 30 млн – це внутрішньо переміщені особи або вимушені переселенці. Зараз в Україні налічується 3 тисячі біженців та 1,5 млн вимушених переселенців.

Про це сьогодні на прес-конференції у Львові розповіла голова ради ЛМГО «Дівочий клуб «ЮНКА» Наталія Дульнєва.

За даними УВКБ ООН в Україні відбувається наймасштабніше переміщення людей в Європі з часів війни на Балканах.

«Біженці та вимушені переселенці в Україні стають жертвами урядової дискримінації та ненависті з боку різних верстав суспільства. Біженцям несправедливо відмовляють у статусі, а внутрішнім переселенцям – у допомозі, і без волонтерів та неурядових організацій останні просто б не вижили. Через дискримінацію з боку уряду їм відмовлено у праві на рівність перед законом та у суспільному захисті», – розповіла президент Центру допомоги біженцям «Права людини не мають кордонів» Світлана Марінцова.

«В Україні є достатня правова база надання притулку переміщеним особам, і процедура прописана у законі нескладно. Проте на практиці чиновники міграційних служб перебувають у полоні старих стереотипів. Вони ускладнюють надання притулку біженцям з Росії і пишуть у своєму заключенні таке: «Росія – демократична держава, там немає політичних переслідувань і не порушують права людини»,– зазначила Світлана Марінцова.

Радник міністерства соціальної політики з питань внутрішньо переміщених осіб Оксана Яковець зазначила, що сьогодні для внутрішньо переміщених осіб насправді мало робиться і про це потрібно говорити. Щоправда, за її словами, вже є напрацьована нормативна база для допомоги цій категорії громадян. «Але цієї роботи недостатньо. Тепер перед внутрішньо переміщеними особами постають інші проблеми – житло, але не на тимчасовій основі, робота, але не тимчасова. Вони вимагають звернень до центральних органів виконавчої влади з пропозиціями розробки державних програм, які би передбачали вирішення цих питань у правовому полі», – розповіла Оксана Яковець.

На її думку, має бути державна стратегія роботи з такими людьми. «Проблем є дуже багато. На сьогоднішній день як на державному, так і на регіональному рівні відсутня будь-яка програма для роботи з внутрішніми переселенцями. У Львівській області не затверджена ні програма, ні план заходів для роботи з внутрішніми переселенцями», – зазначила пані Яковець.

Loading...
Loading...
Loading...