live
Новини » Економіка

Експерти розповіли, коли гречка подешевшає і чому підскочили ціни

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ)» пояснює зростання цін на гречку обмеженою пропозицією на ринку і прогнозує, що з надходженням на ринок продукції нового врожаю – в серпні-вересні – почнеться зниження цін.

«У 2015 році за рахунок скорочення площ (-7%) та урожайності (-18%) валовий збір склав всього 128 тис. тонн (-24%), що є найнижчим показником за весь час незалежності України. Навіть з перехідними запасами і імпортом пропозиція на ринку за підсумками року нижче, ніж того вимагає ринок», – повідомляє УКАБ.

Схожа ситуація склалася у 2010/2011 маркетинговому році, коли брак пропозиції на внутрішньому ринку призвів до того, що на початку 2011 року в торгових мережах ціна на крупу зросла до 25-30 гривень/кг

За інформацією УКАБ, на даний момент відпускні ціни на підприємствах складають близько 800 доларів/тонна, або 20 гривень/кг

За даними Державної служби статистики, середня ціна на гречку складає 35,65 гривень/кг станом на 10 червня.

Ціна 50 гривень/кг хоч і присутня на ринку, але не є показовою, оскільки є пропозиція і в нижчому ціновому сегменті – на Столичному ринку в Києві, наприклад, ціни починаються з 30 гривень/кг

Експерти УКАБ зазначають, що на даний момент можливий подальший ріст цін, але, при цьому, вони висловлюють впевненість, що в серпні-вересні, з надходженням на ринок продукції нового врожаю ціни підуть на спад.

Як повідомлялося раніше, в Київських магазинах гречку вже продають по 50 гривень і 62 копійки. У той же час в окупованому Донецьку підскочили ціни і зникла гречка.

За даними Держстату, з 10 по 31 травня середньозважені ціни на гречку зросли на 5,4%, або на 1,76 гривні до 34,14 гривні/кг

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства, станом на 10 червня гречкою засіяно 143 тис. га, що вже перевищує прогнозовані раніше показники.

Антимонопольний комітет проводить дослідження на предмет наявності порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринку гречаної крупи з причини різкого зростання цін на цей продукт.

Українська асоціація постачальників торговельних мереж вважає необґрунтованим підвищення цін на гречану крупу.

Loading...