Новини » Світ 16 червня, 2016, 6:30
Агресія Росії буде зростати все сильніше, – російський політик

Агресивність зовнішньої політики Кремля з кожним роком буде посилюватися, поки не призведе до масштабної військово-політичної катастрофи для Росії.

Таку думку висловив екс-депутат російської Державної Думи Ілля Пономарьов, – повідомляє Facenews.

«На жаль, агресивність Росії буде тільки рости. І це – питання не раціонального вибору, а логіки режиму. Одного разу ставши на цей шлях, не можна знижувати градус напруженості, тому що це неодмінно відіб’ється на рейтингах влади. Ставки доводиться весь час підвищувати. Питання тільки в швидкості процесу. І чим гірша ситуація в економіці Росії, тим сильніше треба підвищувати градус зовнішньополітичного протистояння».

Однак, на думку колишнього російського політика, Україні навряд чи варто очікувати широкомасштабного наступу Росії на Донбасі.

«Зараз Кремль зацікавлений у скасуванні міжнародних санкцій, тому загострення ситуації на Донбасі ймовірно є ініціативою не Москви, а так званих «республік». Тим не менш, спроби дестабілізувати ситуацію і повалити нинішню владу в Україні, поза всяким сумнівом, будуть продовжуватися».

У найближчому майбутньому Кремль продовжить експансіоністську політику в світі, вважає Пономарьов.

«Країни Балтії знаходяться в зоні ризику втручання в їх внутрішні справи, як і в меншій мірі – Білорусь з Казахстаном».

Керівники російського режиму розраховують на бездіяльність провідних країн НАТО в Європі в разі нападу на балтійські країни, відзначає екс-депутат Держдуми.

«У Кремлі є калькуляції, що Німеччина не дасть добро на застосування 5-ї статті Статуту НАТО (яка зазначає, що напад на одного члена альянсу є агресією проти всіх країн блоку) у країнах Балтії. Особливо якщо агресія буде не фронтальним військовим наступом, а операцією спецслужб. А незастосування 5-ї статті в умовах прямої військової агресії проти країни-члена альянсу буде означати кінець НАТО. І Путін зможе сказати, що переміг НАТО. Це буде мати велике значення для президентських виборів 2018».

Нагадаємо, Ілля Пономарьов – єдиний з депутатів Державної Думи, який 20 травня 2014 проголосував проти анексії Криму. 10 червня Держдума позбавила його депутатського мандата.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 05:57 :19