Новини » Економіка

Українці знову залізають у споживчі «боргові ями», - аналітик

За останній місяць банки стали активніше пропонувати споживчі кредити, кількість виданих позик зросла на 10%, помітили у компанії «Простобанк-консалтинг».

Там такий стан речей пов’язують із стабілізацією долара та цін на техніку, – інформує businessua.com.

«Ще рік тому люди боялися оформлювати кредити, вони були невпевнені в усьому – у своїх доходах, ціні товару, надійності банку. Більшість людей взагалі намагалося відтягнути купівлю бажаної техніки на кілька місяців. Зараз хоч і не найкраща економічна ситуація, але більш прогнозована», – пояснює виконавчий директор компанії «Простобанк-консалтинг» Олександр Сєдих.

Попит на споживчі кредити серед населення виріс у два рази. Але, як переконує експерт, це ніяк не пов’язано із кращим життям людей. Навпаки після девальвації гривні у населення зникла можливість оновлювати техніку.

«Якщо два роки тому ноутбук можна було купити за 3 тисячі гривень, то зараз треба 9. Оскільки зарплати лишилися на рівні дворічної давнини, то це досить велика сума для багатьох, тому люди намагаються взяти кредит і розплачуватися за річ частинами», – пояснює спеціаліст.

Банки позитивно сприймають таку тенденцію, адже споживчі кредити є найприбутковішими. Плата за користування ними сягає 70-120% річних, тобто за 12 місяців клієнт банку оплачує удвічі більше своєї позики.

«Поки рано говорити про повне відновлення кредитування у нашій банківській системі загалом. Адже позик на житло й автомобілі поки не дають, банки ретельно перевіряють охочих взяти кредит, аби впевнитися, що людина його погашатиме. Споживче кредитування завжди швидко відновлюється після стагнації, адже приносить фінустановам чималий прибуток. Це ж саме стосується видачі кредиток і позик готівкою», – каже Олександр Сєдих.

Нагадаємо, окружний адміністративний суд Києва заборонив погашати кредитну заборгованість перед банком «Михайлівський». Ця фінустанова останні 4 роки спеціалізувалася на видачі кредитів на техніку в крупних супермаркетах електроніки.

 

Loading...