Новини » Львів 14 червня, 2016, 10:15
У Львові хірург першим в Україні провів операцію з використанням порту для хіміотерапії під контролем ЕКГ

У Львові молодий хірург Олексій Мишаківський провів першу в Україні операцію з використанням порту для хіміотерапії з виставленням катетера порту під контролем ЕКГ. Це спеціальная система, імплантована під шкіру, щоб безпечно для пацієнта дістатися його вен.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Огляд дня» (телеміст Львів-Київ, щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Один із різновидів раку крові у кримської переселенки Катерини Ярмоць виявили випадково. До лікаря жінка звернулась зі звичайним нежитем, та коли аналізи показали, що в організмі є серйозна інфекція, лікарі призначили їй хіміотерапію, щодва тижні – у вену.

«Прокапати п‘ять днів цілодобово у вену вони не могли, тому що будь-яка судина зіпсується і доведеться шукати іншу, а потім ще іншу», – каже Катерина.

Порятунком для жінки стала операція, яку провів молодий хірург Львівської обласної лікарні Олексій Мишаківський. Він уперше в Україні використав метод імплантації медичних портів для хіміотерапії онкохворих пацієнтів з позиціонуванням катетра порту під котролем лише електрокардіограми.

«Цей метод специфічний і незвичний для України. Ми провели його першими за допомогою кардіографа. Це розширює можливості постановки таких пристроїв для пацієнтів. Фактично, можна надійно імплантувати порти у будь-якій районній клініці чи будь-якому стаціонарі, який має тільки один кардіограф», – розповідає Олексій Мишаківський.

Порти для хіміотерапії з можливістю імплантації з допомогою електрокардіографа для нашої медицини стали відомими ще чотири роки тому, хоча у Європі, зокрема, і в сусідній Польщі їх використовують уже кілька десятиліть.

«Звичайно, що порти, які імплантують з допомогою ЕКГ, є дорожчими, ніж звичайні. Там у комплект входять додаткові електроди. Але теоретично навіть такий звичайний венозний порт можна імплантувати за допомогою ЕКГ без спеціального додаткового забезпечення», – вважає Олексій.

Метод суттєво здешевлює лікування для українських пацієнтів. Адже середня вартість одного такого порту – близько семи з половиною тисяч гривень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 14:48 :37