Новини » Львів 14 червня, 2016, 10:24
До 100-річчя Петра Дужого у Львові відбувся вечір пам’яті

Ворог ловив його, та не спіймав. Сто років минає з дня народження письменника і референта ОУН, львів’янина Петра Дужого. За підпільну діяльність поляки, німці і совєти арештовували його вісім разів. На засланні у Магадані та Воркуті він відбув 15 років, дивом уникнув страти та дочекався Незалежності.

Про це йдеться у сюжеті програми новин «Огляд дня. Захід» телеканалу ZIK (щобудня о 20:00).

У Музеї визвольної боротьби України відбувся урочистий вечір з нагоди 100-річчя від дня народження діяча українського підпілля Петра Дужого.

«Він завжди казав: його засудили до спалення в крематорії. І йому чудом вдалося втекти з того вагона. Він взагалі був дуже ризикованою людиною», – згадує голова Львівського обласного товариства політичних в'язнів і репресованих Петро Франко.

«Тато прожив життя дуже важке. Якщо подивитися на епізоди його шляху, то можна побачити, що людина могла зламатися, зачерствіти, але тато залишився до кінця життя дуже духовною людиною», – зазначила дочка діяча ОУН Петра Дужого Лариса Іванців.

Довідка. Петро Дужий (псевдо: «Опанас Скелястий», «Арсен Панасенко», «Григорій Граб», «Низовий», «В’ячеслав Романовський») – український письменник, референт пропаганди ОУН, почесний громадянин міста Львова. У 1941 році Петро Дужий був включений до списку 700 членів ОУН, які мали виконувати найвідповідальніші завдання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 15:13 :09