Новини » Суспільство 11 червня, 2016, 5:34
Вчені: суспільство схильне жертвувати чоловіками заради жінок

Чергове підтвердження того, що нам далеко до гендерної рівноправності. Вчені з Кембриджу і Колумбійського університету з’ясували, що сучасне суспільство в цілому схвалює принесення в жертву чоловіків заради порятунку життя жінок.

Психологи провели декілька експериментів. У першому пропонувалося дати відповідь на один з варіантів відомої етичної дилеми – наприклад, коли на тримісний човен претендують п’ять пасажирів. В даному випадку учасник повинен був вибрати, штовхне він під трамвайний вагон чоловіка, жінку або людину (без згадки її гендеру) за умови, що його жертва допоможе врятуватися п’яти людям, що лежали на рейках далі. Результати показали, що учасники експерименту (і чоловіки, і жінки) робили свій вибір не на користь чоловіка чи людини з невизначеною статтю, – повідомляє «Газета.Ру».

У другому експерименті учасникам видали по 20 фунтів і пообіцяли, що в кінці випробування ця сума збільшиться в 10 разів. Єдина заковика – випробуваним говорили, що якщо вони залишать гроші собі, то на співучасників дослідження впливають електричним струмом. У разі відмови від грошей ніяких фізичних дій здійснено не буде. Як і у випадку з першим досвідом, жінки рідше, ніж чоловіки, піддавалися ударам струму. Це вказує на неприйняття нанесення шкоди слабкій статті.

Потім дослідники провели опитування нової групи учасників. Його метою було з’ясувати, що вони думають про мотиви першої групи випробовуваних. Відповіді респондентів обох статей навели психологів на думку, що соціальні норми допускають більш шкідливу поведінку по відношенню до чоловіка, а жінок схильні вважати менш терпимими до болю.

Дін Моббс, один з авторів дослідження, прокоментував: «В сучасному світі дійсно існує гендерна нерівновага – люди вважають, що шкодити жінкам морально неприйнятно». Його колега Оріел Фельдманхолл доповнив: «Добробут жінок цінується вище, ніж чоловіків». Іншими словами, суспільство схвалює лицарську поведінка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 21:39 :47