Новини » Регіони 9 червня, 2016, 9:08
Ужгород опинився на другому місці за індексом забруднення атмосфери

Ужгород – серед лідерів за забрудненістю в Україні. За даними екологів, обласний центр Закарпаття посідає другу сходинку за забрудненістю повітря, а очолює рейтинг Маріуполь.

Про це йдеться у сюжеті програми новин «Огляд дня. Телеміст Львів-Київ» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Повітря в Ужгороді забруднене, як і у великих промислових містах. І все це – через стрімке зростання кількості машин. Обласний центр розташований у низині, біля підніжжя гір, тож мало продувається вітрами.

«У нас лише 30 днів на рік в місті віє вітер, решту часу – повний штиль», – каже еколог Оксана Станкевич.

Нині в Ужгороді працюють дві автоматизовані станції, які щодня по чотири рази перевіряють якість повітря.

«Цьогоріч показники по формальдегіду, який є найбільшим забруднювачем, у нас були 4,96. Критичним показником є п’ятибальна відмітка», – розповідає керівник лабораторії спостережень за забрудненим повітрям Марія Федорішко.

За словами фахівців, Ужгород наразі перебуває на межі, а найбільша небезпека може бути влітку через відсутність поливу, вологого прибирання в місті і масової забудови зелених зон.

«Під час спеки то все осідає, не вивітрюється, дощів мало. Людина дихає тим пилом, хворіє. Особливо можуть відчути шкідливі наслідки особи, що мають хворе серце», – зазначає хімік Світлана Тимощук.

За останні кілька років прибудинкові зелені зони в місті забудували майже на 80 відсотків. Аби якось зарадити екологічній катастрофі, екологи впроваджують вертикальне озеленення у найбрудніших місцях: на транспортних розв’язках, зупинках громадського транспорту тощо. Зокрема, вони висаджують ліани та траву.

Цю технологію вже давно використовують у всіх розвинених містах світу, де кількість транспорту в рази більша, ніж в Ужгороді. Тим часом на сполох забили й онкологи. Кажуть, саме через таку екологію люди частіше хворіють на рак. Їх кількість за останні 5-7 років зросла удвічі.

«Канцерогени з повітря роблять свою чорну справу. Рак легень, шлунка та інші його  види напряму пов’язані зі станом навколишнього середовища», – наголошує лікар-онколог Євген Готько.

А ще серед головних забруднювачів повітря – старі дизельні авто. Те, від чого відмовляються в Європі і що в них мали б утилізувати, завозять до нас. В Ужгороді кожен четвертий містянин їздить на такому авто.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 07:00 :06