Новини » Київ 462

У Броварах лікарі налагодили корупційну схему продажу медпрепаратів

Ліки. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

У Броварській лікарні медики перепродують куплені пацієнтами ліки. Користуючись розгубленістю родичів важкохворих пацієнтів, медики дописують у перелік непотрібні препарати, а згодом забирають у хворих ці ліки.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці» (щосереди о 22:00) на телеканалі ZIK.

До Броварської лікарні вагітна Оксана Філюшина потрапила з гострим болем у животі. Жінці довелося пережити стрімкі пологи ще на восьмому місяці вагітності.

Місцеві медики лікували породіллю від панкреатиту, який потім, зі слів лікарів, виявився кістомою. Та з кожним днем жінці ставало все гірше, однак медики тільки на четвертий день після пологів вирішили дообстежити хвору. Полегшити її стан у Броварах так і не змогли. Тому рідні Оксани домоглися, щоб жінку доправили у столичний медзаклад.

Вже у Київській обласній лікарні Оксану відразу ж відправили в операційну. Вердикт медиків шокував, адже у породіллі не було ні панкреатиту, ні кістоми. У жінки виявили перитоніт через розрив апендикса. Столичні лікарі проводили операцію впродовж шести годин, але серце Оксани не витримало.

Наразі спеціальна комісія МОЗу завершила перевірку у Броварській центральній лікарні за фактом смерті Оксани Філюшиної. Її результати поки не розголошують. Натомість жоден із броварських медиків ще досі не покараний і навіть не визнає своєї провини.

«Коли до нас поступила ця пацієнтка, то було проведене повне обстеження. Їй була надана абсолютно адекватна та професійна допомога. Жінка поступила з загрозою передчасних пологів. Її оглянув хірург, гастроентеролог, а також було зроблено УЗД усіх органів», – прокоментувала завідувачка пологовим відділенням Броварської ЦРЛ Марія Островерха.

Проте жінка померла від розриву гострого апендиксу. Її стан можна було неодноразово покращити та врятувати від зараження. Чоловік померлої пригадує, що окрім непрофесіоналізму та хамського ставлення, лікарі у Броварській лікарні також систематично забирають у пацієнтів куплені ліки.

«Коли я шукав медсестру, щоб вона зробила жінці укол, я зайшов до їхньої сестринської. Там я побачив цілу гору препаратів, які вони ділили між собою, після чого відносили медикаменти назад до аптеки», – розповів чоловік померлої Олександр Філюшин.

Ще один постраждалий, який зіштовхнувся з такими оборудками у лікарні, пригадує, як броварські медики призначили його батькові багато зайвих ліків.

«Тато потрапив до лікарні з підозрою на інсульт. Лікарі видали мені дуже великий список ліків, які потрібно було купити саме у місцевій аптеці №2. До того ж в аптеці дивним чином не працював касовий апарат. Але згодом я помітив, що батькові кололи набагато менше ліків, ніж було куплено», – пригадує потерпілий Ігор.

У Єдиному державному реєстрі директором аптеки, яка розташована безпосередньо у приміщенні лікарні, є головний лікар цієї ж лікарні Віталій Багнюк.

Так, за відома керівника лікарні, завідувачі відділеннями погоджують збір медикаментів. Щоб мати що забирати у хворого, лікарі виписують медпрепаратів більше, ніж потрібно. А згодом ці ліки знову повертають в аптеку й перепродують.

«Такі дії лікарів мають усі ознаки корупційного правопорушення. Оскільки тут можна простежити особисту вигоду. До того ж такі дії є порушенням законодавства про обіг лікарських засобів та препаратів. Адже закон забороняє повертати вже придбані ліки», – прокоментував Назар Олексюк.

Сам же керівник Броварської лікарні ситуацію з медикаментами та причетність його аптеки до корупційних схем не пояснив. Натомість на головній сторінці державного медзакладу виставлений прейскурант цін на всі послуги, як у приватній клініці.

Натомість ні за халатне ставлення і смерть пацієнта, ні за оборудки з медикаментами жоден лікар Броварської лікарні так і не відповів перед законом. До того ж усі медики залишаються працювати на своїх посадах. Відтак, журналісти звернулися до правоохоронних органів, щоб там перевірили законність дій медперсоналу. 

Loading...
Loading...
Loading...