Новини » Економіка

Попит на молоко в Україні катастрофічно впав

Виробництво молока в Україні наближається до пікових сезонних висот. Пропозиція його помітно зросла, а попит досить низький.

Про це повідомляє «Інфагро».

Відчутно збільшити використання молока на випуск сиру або свіжих молокопродуктів не виходить. У першому випадку – через обмеженість експорту, в другому випадку через низьку платоспроможність українського споживача.

У цій ситуації логічно було б направляти сировинні надлишки на сушку (виробництво сухого молока, масла, казеїну), але і тут виникли проблеми.

Виявляється, в Україні зараз залишилося мало сушок, що працюють, а бажаючі посушити молоко або обрат на аутсорсі не завжди знаходять відповідні потужності. Так що кардинального збільшення виробництва сухих молочних продуктів і масла в Україні не відбудеться не тільки через низькі ціни зовнішнього попиту, а й через скорочення кількості працюючих спеціалізованих заводів.

Загалом, попит на сировину в Україні падає, що змушує переробників йти на зниження закупівельних цін на молоко.

Але істотного падіння цих цін може і не бути. Виробники вже припиняють опускати вартість сухого молока і масла. Можливо, західні трейдери відчують цінове дно і почнуть активніше купувати українську молочну продукцію, стимулюючи зміцнення цін.

Від нинішньої кризи на молочному ринку найбільше страждає населення, молоко саме від цієї категорії подешевшало кардинально. Уряд продовжує вести розмови про майбутню підтримку дрібних виробників молока.

Loading...