Новини » Суспільство

На Полтавщині у понеділок стартує Х Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль

З 13 по 23 червня на Полтавщині у Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-Ш ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського триватиме Х Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне – 2016».

Про це повідомляє прес-служба Мінкультури.

Х Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль – вивірена часом форма творчого спілкування молодих талантів, формування творчих художніх здібностей дітей та молоді на основі національно­культурних традицій; важливий засіб співробітництва юних мистців України; спосіб примноження духовних надбань української культури, йдеться у повідомленні.

Його організаторами є Міністерство культури України, Державна спеціалізована художня школа­інтернат І­ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського, управління культури та відділ у справах сім’ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національний музей­заповідник українського гончарства в Опішному.

Метою цього мистецького заходу є залучення до заняття гончарством та до вивчення історико­мистецьких досягнень гончарства школярів, молоді, розвиток традицій гончарства та популяризація дитячої художньої творчості.

До участі у Фестивалі запрошуються учні загальноосвітніх шкіл, колегіумів, ліцеїв, гімназій, позашкільних навчально­виховних закладів, учні та студенти мистецьких навчальних закладів І­ІV рівнів акредитації, а також залучаються художники, експерти­мистецтвознавці, учителі, керівники гуртків, студій, центрів, викладачі мистецьких навчальних закладів.

У Х Міжнародному молодіжному гончарському фестивалі візьмуть участь по чотири юні митці­переможці кожної вікової групи в номінаціях «Кераміка», «Інші види декоративно­ужиткового мистецтва», «Образотворче мистецтво».

Під час Фестивалю юні мистці працюють у творчих майстернях під керівництвом провідних художників і народних майстрів. Вони виготовляють художні твори в тій номінації, в якій отримали перемогу За підсумками їхньої роботи Журі визначає абсолютних переможців Фестивалю. Під час Фестивалю юні мистці можуть влаштувати персональні виставки у виставковій залі Колегіуму мистецтв у Опішному.

У рамках Фестивалю передбачено проведення майстер­класів учнів Колегіуму мистецтв, конкурс «Мальований глечик», гончара, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Всеукраїнської літературно­мистецької премії імені Івана Нечуя­Левицького Миколи Пошивайла (Опішне, Україна), члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка та Премії імені Данила Щербаківського ВасиляОмеляненка (Опішне, Україна). Проведення мистецьких експрес-конкурсів «Краща глиняна іграшка» та «Кращий гончар», етновечорниці за участю фольклорного колективу «Криниченька», а також ознайомлення учасників фестивалю з історичними та архітектурними пам’ятками Полтавщини.Loading...