Новини » Економіка 7 червня, 2016, 12:41
У четвер у Львові планують врегулювати збут червоноградського вугілля
Вугілля. Фото: pap.pl
Вугілля. Фото: pap.pl

У четвер, 9 червня, у Львівській ОДА планується підписання меморандуму для налагодження збуту вугілля з шахт Червонограда.

Про це сьогодні, 7 червня, під час прес-конференції повідомив голова львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин.

Він нагадав, що у ДП «Львіввугілля» з травня є проблеми із збутом вугілля, адже ДТЕК зменшила заявку на відвантаження продукції на Добротвірську ТЕС. Таким чином, склалась критична ситуація з коштами, які потрібні на виплату зарплати. Крім того, на складах уже понад 100 тис. тонн вугілля, якого з кожним днем стає все більше. А це загрожує екологічною катастрофою, оскільки вугілля може самозагорітись.

Саме тому профспілки направили листи у Львівську ОДА та в Адміністрацію Президента, аби там допомогли вирішити проблему.

За словами Олега Турчина, у зв’язку із ситуацією, що склалась профспілки на нараді прийняли «різке рішення».

«Якщо питання не вирішиться, то перекриємо доступи вугілля на Добротвірську та Бурштинську ТЕС, щоб звернули увагу на м. Червоноград», – наголосив він і водночас додав, поки шахтарі чекають четверга. На цей день заплановане підписання меморандуму між профспілками, ДТЕК та владою про налагодження збуту вугілля.

«Без чіткого вирішення у четвер питання і підписання чіткого меморандуму трьома сторонами ми будемо змушені продовжувати боротьбу і захищати свої шахтарів і Львівсько-Волинський вугільний басейн», – наголосив Турчин.

Водночас голова регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України міста Червонограда Віталій Оніжук наголосив, що шахтарі готові перекривати дорогу і надовго.

«Поки є компроміс, ми його повинні закріпити угодою. У четвер зберемося і тристоронньо плануємо підписати угоду. Я представникам ДТЕКу сказав чітко: «Якщо ви відмовитесь (підписувати документ, – ред.), зразу на наступний день ми будемо у вас на залізничній дорозі». Ми не лякаємо. Просто уже набридло», – наголосив Оніжук.

Олег Турчин у свою чергу додав, після погрози заблокувати залізничні дороги, ДТЕК погодилась забирати 20 вагонів вугілля щодоби. Але аби шахти Червонограда могли працювати беззбитково і виплачувати заробітну плату, потрібно, щоб з ДП відвантажували до 50 вагонів.

«У травні забирали дев’ять вагонів на добу. Таким чином за місяць ми заробили 25 млн грн. А на заробітну плату нам потрібно 96 млн грн», – повідомив В. Оніжук.

Водночас він зауважив, що до цього не було підписано жодних документів для врегулювання збуту вугілля з червоноградських шахт. Кожного разу вугілля відвантажуть за домовленістю.

Як раніше повідомлялося, у ДП «Львіввугілля» – критична ситуація зі збутом вугілля. «ДТЕК Західенерго» зменшила заявку на відвантаження вугільної продукції на ТЕС. Таким чином держпідприємство не отримує грошей, необхідних на оплату праці, а також накопичує вугілля на складах. Воно будь-якої миті може зайнятися.

Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський повідомив, що «ДТЕК Західенерго» зменшила заявку на відвантаження на ТЕС вугільної продукції з держпідприємства Львівщини, бо спалює вугілля зі своїх шахт.

З 14 січня 2016 року без попереднього офіційного повідомлення компанія ДТЕК (ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго») уже відмовлялася приймати вагони з вугіллям, видобутим на державних шахтах Західного регіону і заадресованим у відповідній автоматизованій системі ПАТ «Укрзалізниця».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 16:25 :05