live
Новини » Політика

Майнові суперечки із владою заважають роздержавленню ЗМІ, – секретар НСЖУ

Органи державної влади перешкоджають реформуванню друкованих ЗМІ, причиною чого є майнові питання, заявила секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Тетяна Котюжинська під час прес-конференції «Роздержавлення преси чи її знищення?».

Про це повідомляє Укрінформ.

«На шляху до роздержавлення преси зустрічається спротив органів державної влади, які не бажають визнавати, що газети можуть існувати незалежно від влади. Необхідність реформування виходить з реалій нашого життя. Деякі редакції існують уже 70-80 років, і не зрозуміло, кому вони підпорядковуються. Саме через це виникає юридична плутанина. Після роздержавлення редакційний колектив сам визначатиме, у кого скільки прав у трудовому колективі», – зазначила Тетяна Котюжинська.

За її словами, роздержавлення преси переслідує просту мету – зробити пресу не залежною від впливу органів державної влади; під час реформування майно не переходить у власність редакційного колективу, а лише надається для виконання службових обов’язків.

Нагадаємо, 26 грудня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Закон набув чинності з 1 січня 2016 року.Loading...
Loading...
Loading...