Новини » Світ 5 червня, 2016, 5:00
Космічне агентство підтвердило необоротне затоплення Нідерландів морем

Супутники Sentinel-1A і Sentinel-1B зафіксували необоротне зниження поверхні суші Нідерландів щодо рівня моря, що свідчить про затоплення країни.

Про це інформує Європейське космічне агентство (ЄКА), – повідомляє delfi.lt.

Місія Sentinel-1 в період з листопада 2014 року по квітень 2016 року провела близько 2,5 мільйона вимірювань. Ці дані були необхідні, щоб скласти карту змін на північному сході Нідерландів.

Більшість вимірювань були зроблені в районі дамб, що захищають країну від повеней, і великих будівель. Точність проведених вимірювань становить кілька міліметрів (ЄКА заявляють, що через кілька років вона складе один міліметр).

Як помітно на представленій карті, деякі райони країни, особливо розташовані біля західного берега озера Ейсселмер і східніше міста Гронінгена, опускаються вниз відносно рівня моря зі швидкістю 20 міліметрів в рік. У цих же регіонах відбувається видобуток газу, і ймовірне просідання суші може бути пов’язано саме з цим. Аналогічну кореляцію вчені виявили в районі поселення Венда північніше Гронінгена, де розташовані соляні родовища.

Нідерландські вчені і політики неодноразово заявляли про важливість супутників Sentinel-1 для країни, які дозволяють контролювати і підтримувати прийняті в королівстві стандарти безпеки.

Апарати Sentinel-1 функціонують у рамках проекту Copernicus. Замовником є Єврокомісія, однією з сторін контракту – ЄКА. Проект Copernicus спрямований на отримання оперативної інформації про стан суші, океанів і атмосфери Землі. Ці дані будуть відігравати вирішальну роль у визначенні політики в сфері захисту навколишнього середовища і безпеки.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 18:50 :13