Новини » Суспільство 5 червня, 2016, 4:02
Астрофізики виявили, що Всесвіт розширюється швидше, ніж вважалося

Всесвіт розширюється швидше, ніж вважалося. Такі висновки зробили американські астрофізики на чолі з лауреатом Нобелівської премії з фізики Адамом Ріссом.

«Цей несподіваний висновок може виявитися важливим ключем до пізнання загадкових віддалених ділянок Всесвіту, що становлять 95% всього простору і не випромінюють світло. Наприклад, темної енергії, темної матерії і темної радіації», – говорить Рісс, який отримав в 2011 році Нобелівську премію з фізики «за відкриття прискореного розширення Всесвіту за допомогою спостереження далеких наднових».

Для дослідження Рісс і його колеги використовували космічний телескоп Хаббл, – повідомляє Live Ѕсіепсе.

Вони порівняли 2400 цефеїд (пульсуючі змінні зорі) з відстанями до 300 наднових типу Іа та 19 галактик.

Є два типи космічних вимірників», які дозволяють вченим обчислити віддаленість об’єктів у Всесвіті. Цефєїди пульсують з частотою, яку відносять до істинної яскравості, наднові типу Іа володіють максимальною світимістю і використовуються в якості стандартних вимірників. Завдяки можливостям Хаббла астрофізики визначили відстані до 300 наднових, які знаходяться в різних галактиках, потім порівняли показники розширення простору, і з’ясували, що темп розширення Всесвіту дорівнює 73, 23 км в секунду на мегапарсек (3,26 млн світлових років).

Виявилося, що ці дані на 5% і 9% відповідно вище оцінок місій WMAP (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe) і Planck. Результати цих обчислень означають, що відстань між космічними об’єктами подвоюється кожні 9,8 млрд років. Вчені запевняють, що точність вимірювання параметра Хаббла дорівнює 2,4%, і заявляють, що збираються в подальшому підвищити її до 1%.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 14:07 :47