live
Новини » Львів 964

У Львові вимагають від влади не дозволити забудову стадіону «Сільмаш»

Замість футбольного поля на стадіоні колишнього заводу «Сільмаш» – житловий квартал. Саме цього бояться мешканці одного з районів Львова. Люди вже зібрали понад тисячу підписів, аби депутати назавжди заборонили будівництво на стадіоні.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (телеміст Львів-Київ, щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

У середині минулого століття саме на стадіоні заводу «Сільмаш» зародився львівський футбол. Трибуни спортивної арени колись вміщали до трьох тисяч вболівальників. Тепер м’яча тут ганяють лише дитячі команди. А замість глядацьких трибун – дерев’яна лавка. На ній туляться батьки малих спортсменів. Аби діти грали у футбол, догляд за полем вони взяли на себе.

«Ми купили газонокосарку спільно, вікна повставляли. Це геть елементарне, але трохи покращуємо умови», – розповіла мати юного футболіста Уляна.

Чутки про те, що стадіон хочуть забрати під забудову, поширюються вже давно. Вони з’явилися після того, як рік тому почали забудовувати стадіон «Кінескоп», що стоїть через дорогу.

У міськраді пояснюють – закріпити за собою ділянку компанія-власник намагалася через суд. Однак, без результату. Містобудівних умов та обмежень міська влада теж поки не видавала. Навпаки – у мерії запустили процес повернення стадіону «Сільмаш» у комунальну власність.

«Я не впевнена в тому, що компанія нам віддасть безболісно цей стадіон. Але ще раз говорю: ні про які зміни функціонального чи цільового призначення не йдеться», – зауважила керівник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич.

Тим часом петиція про заборону будівництва та зміну цільового призначення землі на сайті міськради набрала понад тисячу голосів.

«Є така думка, що треба вилучити всі ті приміщення, викупити їх для суспільних потреб міста і зробити там спортивну базу», – повідомив депутат ЛМР Ігор Телішевський.

У яку суму місту обійдеться порятунок колишнього стадіону «Сільмаш», поки що невідомо. Після проведення експертизи, процедуру його повернення офіційно розпочнуть юристи.

Loading...
Loading...
Loading...