Новини » Економіка 1224

Україна покарає Росію за демпінгові ціни на шоколад

Як стало відомо на тижні з публікації в газеті «Урядовий кур’єр», Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі проведе антидемпінгове розслідування щодо імпорту деяких видів шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао з Росії в період з 2012-2014 років.

Про це повідомляє Аgravery.

Підставою для проведення розслідування стала скарга асоціації «Укркондпром», що діє від імені кондитерської корпорації ROSHEN, Харківської бісквітної фабрики, Кондитерської фабрики «Харків’янка», акціонерного товариства «Полтавакондитер».

Слід сказати, що положення чинного законодавства України, зокрема, законів України: «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту», ​​«Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту», ​​«Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» передбачають обов’язкове проведення антидемпінгового розслідування при встановленні факту порушення антидемпінгового законодавства.

Такий факт був встановлений Мінекономрозвитку і відображений в звіті про результати проведення антидемпінгової процедури щодо імпорту в Україну деяких видів шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао походженням з Російської Федерації.

Так, Мінекономрозвитку було встановлено, що імпорт в Україну окремих видів шоколаду міг здійснюватися за демпінговими цінами, що могло завдати шкоди національному товаровиробнику. Вважаю, що в України є досить хороші перспективи отримати позитивне рішення в цій антидемпінговій суперечці, оскільки об’єктивно є факт порушення.

При цьому успішність проведення антидемпінгового розслідування залежить від доказової бази, яку зможе надати національний товаровиробник і активності його участі в розслідуванні, а також активності участі в розслідуванні російських виробників.

Досить часто антидемпінгові розслідування виявляються на користь України. Тут можна згадати і антидемпінгове розслідування щодо феросплавів, проведене в 2010 році, і встановлення Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі імпортних мит на російський метиловий спирт за результатами антидемпінгового розслідування, проведеного в 2012 році. Хоча були і негативні для України результати антидемпінгових розслідувань з постачання труб в США в 2013 році і арматури в РФ в 2015-му.

За результатами антидемпінгового розслідування може бути застосований досить широкий арсенал антидемпінгових санкцій. Так, можуть бути застосовані попередні антидемпінгові заходи шляхом запровадження попереднього антидемпінгового мита і остаточні антидемпінгові заходи – через введення остаточного антидемпінгового мита. Наприклад, за російським метиловому спирту остаточна мито склало 58%. Крім того, можуть бути застосовані компенсаційні заходи по субсидуванню імпорту в Україну, спрямовані на відшкодування реально завданих збитків.

Також з метою захисту інтересів виробників Міжвідомча комісія може прийняти рішення про застосування спеціальних заходів у вигляді введення режиму квотування імпорту в Україну та встановлення спеціального мита щодо імпорту в Україну. Додатково можуть бути застосовані такі види відповідальності, як майнова відповідальність у формі матеріального відшкодування прямих, побічних збитків, упущеної вигоди, матеріального відшкодування моральної шкоди, а також майнових санкцій; кримінальна відповідальність у випадках, передбачених кримінальним законодавством України; накладення штрафів і навіть тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Loading...
Loading...
Loading...