Новини » Регіони 3 червня, 2016, 8:16
Росіяни вивозять за кордон наш ліс, а українці їм у цьому допомагають, – Москаль
Вагони з лісом. Фото: goloskarpat.info/Ілюстративне фото
Вагони з лісом. Фото: goloskarpat.info/Ілюстративне фото

На сьогодні на прикордонних залізничних станціях «Батєво» та «Чоп» накопичилося 166 вагонів із деревиною, готовою до відправки на експорт.

Усі вагони завантажені в інших областях України (насамперед Львівщині) паливною деревиною, тобто дровами. Закарпатська митниця не оформляє ліс на вивезення, оскільки голова  Закарпатської ОДА Геннадій Москаль своїм розпорядженням обмежив розміри експортованих дров максимум одним метром.

«Значна частина вагонів із лісом, що застрягли на Закарпатті, належить росіянам, – повідомляє Г. Москаль. – Ми з’ясували дані щодо однієї з компаній. Це «Woodsources.r.o.», зареєстрована в 2013 році в Празі (Чехія), а в 2015 р. на Закарпатті. Засновники та керівники – двоє громадян Росії, які постійно мешкають у Чехії, та двоє громадян Росії, жителі м. Можайськ Московської області.

Основні види діяльності – виготовлення виробів із дерева, корків, матеріалів для плетіння, виготовлення паперу та картону. Після того, як Євросоюз запровадив проти Росії санкції, росіяни взялися вивозити за кордон український ліс.

Оскільки розмір паливної деревини на експорт не обмежений законодавством, під виглядом дров (або разом із ними) в Чехію вивозиться ділова деревина. Вона потім переправляється партнерам «Woodsources.r.o.» на підприємства Австрії та Румунії.

Фактично росіяни вивозять український ліс на експорт, а українці заради наживи активно їм у цьому допомагають. Щоб припинити цю схему, необхідно внести зміни в митне законодавство й обмежити розмір експортованих дров 1 метром – саме такі параметри діють при продажу дров населенню на внутрішньому ринку.

Ці зміни давно назріли, вони допоможуть, по-перше, зменшити вирубку лісу в Карпатах, про нищівний характер якої всі говорять, а, по-друге, припинити фактичне фінансування українцями російського бізнесу», – йдеться на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 13:12 :23