Новини » Політика 3 червня, 2016, 13:57
Порошенко хоче з’ясувати, чому «чорну бухгалтерію» регіоналів не розслідували 2 роки
Президент України Петро Порошенко. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY
Президент України Петро Порошенко. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY

Президент Петро Порошенко заявляє, що має бути розслідування того, чому документи про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів лежали протягом двох років, а він їх не бачив.

Про це Порошенко заявив на прес-конференції у п’ятницю, повідомляє Українська правда.

«Мені вже зараз відомо, що такі документи існують не тільки в НАБУ. Джерело походження цих документів – правоохоронні органи. Я розчарований тим, що замість того, щоб розслідувати ці документи два роки, ми використовуємо якісь чемодани з компроматом», – сказав він.

«У нас мета – не дискредитувати когось, а притягнути винних до відповідальності», – сказав Порошенко.

Він наголосив, що генерал Віктор Трепак, який передав ці документи НАБУ, не звільнений з СБУ. «Він є кадровим офіцером, ми в умовах війни, СБУ – є військова організація, не можна кинути заяву і піти», – сказав він.

«В мене немає жодних конфліктів з Трепаком», – заувіажив Порошенко і додав, що Трепака запропонував голова СБУ Василь Грицак.

«Якщо Трепак мав ці документи, як генерал чи офіцер СБУ, він мав або доповісти керівництву, або порушити кримінальну справу і визначати за підсудністю, по яких статтях і хто її має розслідувати», – сказав Порошенко.

Як цивільна особа він може робити все, що завгодно… як кадровий працівник СБУ, отримавши ці документи, він мав порушити справу. Якщо вони були в нього два роки, і він не порушував…Я сподіваюсь, що це не так, бо я буду дуже розчарований», – заявив Порошенко.

«Якщо хтось підкинув, і він побіг в НАБУ – це його право, але він повівся як політик, а не співробітник спецслужб. Бо там є предмет розслідування спецслужб», – наголосив Порошенко.

Він сказав, що Грицак йому повідомив, що ці документи не бачив. «І я цих документів не бачив. Бачив їх в публікації шанованого видання «Українська правда», – додав Порошенко.

На питання про те, чи відбувається таке в його партії, Порошенко повторив, що він особисто профінансував свою президентську кампанію, а також передвиборчу кампанію свого блоку на парламентських виборах.

«Після цього я підписав закон про фінансування партій з бюджету», – сказав він.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро отримало документи, які свідчать про витрати Партії регіонів на хабарі. У матеріалах фігурують десятки колишніх і нинішніх посадовців найвищого рівня. «Чорну бухгалтерію» НАБУ передав колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак.

На підставі його заяви детективи НАБУ розпочали розслідування.

Із оприлюднених документів стало відомо, Партія регіонів у 2012 році витратила $160 тис. на коаліцію.

А на піар на телеканалі «Інтер» за декілька місяців 2012 року ПР використала $3,5 млн.

Також стало відомо, що в оприлюдненій частині документів про видатки на українську політику з корупційних джерел наразі немає інформації ні про Радикальну партію, ні про ВО «Свобода». Натомість у «чорній бухгалтерії» партії Регіонів фігурують «Наша Україна» та Комуністична партія України.

Усі новини про «чорну бухгалтерію» Партії регіонів читайте тут: чорна бухгалтерія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 06:31 :23