Новини » Політика

Матіос уникнув люстрації через подвійні стандарти чинної влади, – правник

Анатолій Матіос. Фото: news.pn

Подвійні стандарти, якими послуговуються представники влади під час ухвалення законів, дають змогу уникати люстрації представникам Генеральної прокуратури та МВС, зокрема, головному військовому прокурору України Анатолію Матіосу. У 2011-2014 роках він працював заступником керівника Головного контрольного управління Адміністрації Президента України Віктора Януковича.

Таку думку в ефірі хард ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 23:30) висловив правник, суддя Конституційного суду України (2006-2015 р.) Віктор Шишкін.

«Можливо, є люди настільки важливі для Президента, яких він звільняє від люстрації. Але ж закон ухвалила Верховна Рада, нехай і зусиллями найбільшої фракції, котра зветься БПП і діє під проводом Президента. Якщо ми говоримо про люстрацію, то під її дію мають потрапляти всі, згідно із законом «Про очищення влади». А в нас виходить так: під ознаки вони підпадають, але суб’єктно їх вивели з процесу», –  зазначив Віктор Шишкін.

«Головний військовий прокурор перестає бути незалежним, якщо його вивели з процесу через суб’єктність», – підсумував колишній суддя Конституційного суду.

Нагадаємо, за даними Міністерства юстиції України, в органах прокуратури на початку люстрації працювали 20 тисяч осіб, а за весь час її проведення було звільнено тільки 402 працівників. Зокрема, закон про очищення влади не зачепив скандальних прокурорів Валендюка, Стоянова, Матіоса тощо.

Loading...