Новини » Політика 30 травня, 2016, 17:14
Польська сторона пропонує у «Нижанковичі–Мальховіце» піший перехід, – Прокіпчук
Українсько-польський кордон у Нижанковичах Старосамбірського району Львівщини. Фото: Олександр Ганущин/Facebook
Українсько-польський кордон у Нижанковичах Старосамбірського району Львівщини. Фото: Олександр Ганущин/Facebook

У пункті пропуску «Нижанковичі–Мальховіце», який мають збудувати на українсько-польському кордоні, можуть створити також піший перехід.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук.

«Ми минулого тижня зустрічалися з польським колегами у пункті пропуску «Смільниця-Кросценко», де піднімалося в тому числі питання про будівництво пункту «Нижанковичі–Мальховіце», який має будуватися на польській території. Відповідно, є вимога наших польських колег, щоб була дорога до цього пункту пропуску. Там близько 13 км і один міст, які потрібно відремонтувати. Я думаю, що до кінця року це буде зроблено і не буде проблем з українського сторони для відкриття цього пункту пропуску», – зазначив він.

Прокіпчук повідомив, що ці роботи будуть вестися польським урядом, і проект зараз на стадії затвердження.

Окрім того, додав він, польська сторона виступила з ініціативою відкрити у «Нижанковичі-Мальховіце» піший перехід. «І для того вони просили активізувати обмін нотами між міністерствами закордонних справ, бо первинно там планувався виключно автомобільний пункт пропуску. Ми бачимо, що оскільки у самому населеному пункті Нижанковичі близько 3-3,5 тис. жителів, там дійсно може мати сенс зробити піший перехід», – заявив Прокіпчук.

Він повідомив, що з польськими колегами обговорювалося також відновлення залізничного сполучення у «Смільниця-Кросценко». Інфраструктура там є, але залізничний переїзд не функціонує близько трьох років через те, що були зауваження до самої залізничної колії. Зараз було поставлено українській стороні завдання перевірити стан колії, а польська влада обіцяє модернізувати частину вузьколійки на своїй території.

Ідею пішого переходу у пункті пропуску «Смільниця-Кросценко», за словами Прокіпчука, не підтримують польські партнери, не вбачаючи в цьому потреби, а крім того враховуючи той факт, що існуюча там траса не дозволяє забезпечити безпечний рух пішоходів до найближчого населеного пункту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 01:38 :25