Новини » Львів 141

У Східниці хочуть встановити плату за друк документів, що надаються за запитом на інформацію

Східницька селищна рада хоче прийняти проект рішення «Про встановлення розміру плати за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію».

Відповідний проект рішення оприлюднений на офіційному сайті Східницької селищної ради, – повідомляє IA ZIK.

Згідно проекту рішення планується встановити наступну плату за копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію: за копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру(в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки; за копіювання або друк копій документів формату А3 та більшого розміру(в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки; за копіювання або друк копій документів будь – якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк) – плата в розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за виготовлення однієї сторінки.

В Моніторинговому комітеті з раннього попередження корупції, який діє в Дрогобичі за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», так прокоментували цю ініціативу східницької влади:

«У статті 21 Закону «Про доступ до публічної інформації» зазначено, що у разі, якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. В усіх інших випадках інформація надається безкоштовно. Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно. При наданні особі інформації про неї та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

Для безпосередньої роботи з документами чи копіями розпорядник має визначити спеціальне місце (ч. 4 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації»). Особі, яка висловила намір ознайомитися чи зробити копію, має бути надано таке право. При цьому може бути використано технічні засоби самого органу (за наявності), або ж особа може прийти зі своїм технічним засобом (ноутбук, портативний сканер, ксерокс, фотоапарат) і виготовити собі таку копію. У випадку, якщо особа має власні технічні засоби, виготовлення копій є безкоштовним, у випадку, якщо мають місце витрати, пов’язані з друком та копіюванням понад 10 сторінок, розпорядник може вимагати компенсації таких витрат за умови, якщо така компенсація передбачена рішенням розпорядника (ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації»)».

 

Loading...
Loading...
Loading...