live
Новини » Регіони 404

В Ужгороді патрульні затримують нетверезих водіїв, а медики їх виправдовують

Поліцейські Ужгорода затримують водіїв напідпитку, а медики наркодиспансеру видають їм неправдиві довідки. Відтак, порушники уникають відповідальності. Натомість самі медики звинувачення поліції відкидають.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Напередодні патрульні Ужгорода затримали водія, що був напідпитку. Проте проходити алкотест порушник відмовився та зазначив, що він – колишній правоохоронець. Згодом, після телефонного дзвінка, вимагав відвезти його у наркодиспансер.

У наркодиспансері визначили, що рівень алкоголю у крові водія був 0,46 проміле, а це вдвічі більше від норми. Попри це, у висновку медики зазначили, що водій п’яним не був. Відтак, патрульні були змушені повернути затриманому права.

«Це не нормальна позиція лікарів. Ми не задоволені такими результатами, адже водій по факту був нетверезим, але, на жаль, лікар у висновку вказав, що він був тверезий», – розповів речник патрульної поліції Ужгорода Ернест Завадський.

Медики ж зазначають, що кількість проміле у подиху – це тільки одна з ознак сп’яніння. Є ще достатньо інших показників, які у затриманого були в нормі.

«У чоловіка були точні рухи. Усі додаткові тести, які ми проводили, засвідчували його тверезість. Ми не будемо працювати під тиском жодних структур. Уже неодноразово були випадки, коли на наших лікарів здійснювався тиск з боку правоохоронців. Доходило до того, що медики хотіли писати колективний лист з приводу цього», – наголосив головний лікар Закарпатського наркодиспансеру Василь Кручаниця.

Натомість поліцейські наводять статистику: за останні півроку тільки в Ужгороді й Мукачевому зареєстровано 72 ДТП за участі нетверезих водіїв.

Loading...
Loading...
Loading...