Новини » Економіка 25 травня, 2016, 5:15
У Верховній Раді хочуть обкласти великі пенсії новим податком

Зменшення надходжень до Пенсійного фонду України (ПФУ) у зв’язку зі зниженням єдиного соціального внеску (ЄСВ) до 22% було передбачуваним, і тепер є два основні резерви для компенсації фінансових втрат. Один із них – обкласти податком у 80% пенсії понад 10 тисяч гривень.

Про це повідомив народний депутат від «Народного фронту», член комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики Олександр Кірш, – пише «Обозреватель».

«Ще не задіяли реальні механізми, за рахунок яких можна збільшити надходження до Пенсійного фонду. По-перше, досі є межа, яка регулює внески до Пенсійного фонду. Це 25 мінімальних зарплат, або близько 40 тисяч гривень. Той, хто заробив 1 мільйон, за 40 тисяч платить до Пенсійного фонду повністю, а з інших 960 тисяч не платить нічого. Потрібно прибрати це обмеження», – вважає Кірш.

За його словами, цей захід відкриває поле для маневру. «Усе оформляють на шефа. А шеф у конвертах роздає зарплати. Колосальні суми проходять повз Пенсійний фонд», – зазначив нардеп.

Парламентарій наголосив, що другий резерв пов’язаний із високими пенсіями.

«Великі пенсії вже не нараховуються, але ті, які вже нараховані, продовжують виплачуватися. Потрібно обкласти податком у 80% пенсії понад 10 тисяч. Такий проект є», – підсумував Кірш.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 21:50 :13