Новини » Львів 24 травня, 2016, 19:17
У Жидачівському районі за 1 407 тис. грн захистять від підтоплень два населених пукти

Сьогодні, 24 травня, перший заступник голови Жидачівської райдержадміністрації Василь Татарин провів нараду з питань реалізації першочергових заходів із запобігання виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру та захисту сіл Мельничі, Лютинка від підтоплення повеневими та паводковими водами р. Свіча.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

«Мова йшла про забезпечення проведення заходів для захисту від затоплення сіл Мельничі, Лютинка, зменшення ерозійних процесів берегів річки, збереження сільськогосподарських угідь,  каже начальник відділу Олексій Хемій. – Відповідно до затвердженого проекту, передбачено кріплення лівобережної захисної дамби крупногабаритним каменем р. Свіча в с. Мельничі. В результаті проведених робіт буде захищено 2 населених пункти, а це 80 дворів, 200 га сільськогосподарських угідь».

Відповідно, природоохоронний обласний фонд виділив для здійснення першочергових заходів із запобігання підтоплення повеневими та паводковими водами р.Свіча сіл Мельничі та Лютинка 1 407,126 тис.грн. Було погоджено розпочати підготовчі та будівельно-монтажні роботи у перші дні червня.

За інформацією eправління водного господарства в Жидачівському районі, русло річки Свіча в межах моста на автодорозі Журавно-Калуш замулене гравійними наносами та заросло чагарником. На вхідній та вихідній частинах моста утворилися гравійно-чагарникові коси, русло має декілька вузьких рукавів. У період повеней та паводків пропускна здатність моста є недостатньою, внаслідок чого річка виходить на заплаву, підтоплює значну територію, в тому числі населені пункти: Журавно, Мельничі, Лютинка, Володимирці.

При піднятті рівня води до відмітки 350 – 370 см. на  водомірному посту р. Свіча в с. Мельничі спостерігається перелив води через насип автодороги Жидачів – Калуш, Жидачів – Мельничі, Володимирці – Сулятичі.  Такі негативні наслідки спостерігалися в вересні 2007 р., в липні 2008 р., в червні - липні 2010 р.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 10:07 :30