Новини » Події 24 травня, 2016, 5:37
Особливий статус Донбасу є отрутою, і розмов про дозування бути не повинно, – експерт

Кремль вчепився зубами в можливість проведення виборів в окупованому Донбасі, як божевільна болонка в чужий тапок. Після зустрічі з Сурковим і нових інструкцій глава терористичного угрупування «ДНР» Олександр Захарченко змінив тональність заяв і вивчив кілька нових слів.

Про це пише Кирило Сазонов у своїй статті «Отрута для України» на сайті site.ua.

«Стегенця, філе, передплата, дійти до Львова – цього запасу для нових реалій Захарченку не вистачило. Довелося терміново підвищувати свій культурний рівень.

Головним словом, яке збагатило лексикон колишнього торгівця курятиною, стало «праймеріз». Не факт, що Захарченко точно зрозумів, що це означає, але вже дуже хоче провести. Тому що говорити «вибори» московські куратори заборонили і взагалі спантеличили новиною, що «куратори» не мають відношення до курятини взагалі ніякого. Загалом, праймеріз Захарченко вивчив і тепер повторює дуже часто, щоб не забути», – іронізує Сазонов.

«Нам потрібні сильні кандидати, здатні перемогти демагогів і олігархів, яких київський режим надішле обманювати наш народ. Для відбору найсильніших кандидатів нам і потрібен праймеріз. Ми перемогли бандерівців у війні, переможемо їх і на виборах», – заявив експерт з торгівлі курками і вбивств.

При цьому Захарченко заявив, що праймеріз пройдуть у вересні і жовтні, а якщо вони пройдуть успішно в Донецьку, їх організовують в інших великих містах.

«У тому, що захід, який в залежності від свіжих інструкцій вожді ДНР називають «референдумом», «вибори ради республіки» або «праймеріз» пройде успішно, ми не сумніваємося. На окупованих територіях волевиявлення народу взагалі виглядає просто – командир сказав «бабак» і значить ніяких «ховрахів». Виборчі комісії Партії регіонів нервово гризуть пальці по самі лікті від заздрощів – так малювати результати не вміли навіть вони.

Насправді смішного в цій ситуації мало. Так звані праймеріз в ДНР і ЛНР це реальна підготовка до виборів. На яких наполягає Кремль і згоден Захід. Цілі Москви очевидні – провести вибори, які визнає світ, легітимізувати своїх маріонеток в Донбасі і всю цю отруту впихнути в політичне і економічне поле України. Щоб обвалити українську економіку і отримати реальні важелі впливу на політику нашої країни. І на цій підставі позбутися від санкцій. Європа не проти такого рішення – чому б не закрити питання за рахунок України? А от нам це рішення категорично не підходить.

Росія – агресор, за забезпечення розорених окупованих територій несе відповідальність саме вона і від цієї позиції ми і повинні танцювати. Ніяких змін в Конституцію і особливого статусу – як би не наполягали на цьому наші західні партнери і східний окупант. Для України це отрута і ніяких розмов про дозування бути не повинно. Амністія бойовиків можлива, але тільки після роззброєння, слідства, суду і вироку. Ну і, для порядку, це питання потрібно винести на референдум в Україні.

Повернення Донбасу в політичну площину України теж можна обговорити з народом – коли, як і за чий рахунок. Те ж саме з економічними питаннями – якщо відновлювати зруйновані бойовиками мости доведеться за рахунок українських платників податків, варто поцікавитися їхньою думкою. Іншими словами, кремлівський сценарій за строковим поверненням Донбасу під управлінням маріонеткового режиму в Україну потрібно ламати прямо на старті. Спершу йдуть російські війська, потім контроль над кордоном, роки два на очищення і потім вибори.

Не підходить рішення? Ну, ми не поспішаємо. Давайте поговоримо про це ще рік, два чи п’ять. Можна зробити Мінськ-3, Мінськ-8 і ще багато чого. І якщо (коли?) Донбас повернеться в Україну, то це відбудеться на українських умовах з російською відмовою від управління регіоном і пристойною фінансовою компенсацією за те, що ми беремо на баланс цю сумнівну цінність. А говорити про те, як випити отруту з мінімальними наслідками для здоров’я – звільніть. І якщо Порошенко готовий поступитися тиску, то йому варто зайвий раз подивитися на результати соцопитувань і покрутити відео з акції «Азова». Україна заслужила своє право не грати по нотах Кремля» – завершує автор.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 20:13 :49