Новини » Події

Звинуваченого у сепаратизмі мільйонера Казьміна можуть звільнити під заставу

Власник «КВВ груп» Євген Казьмін

Суд розгляне апеляцію адвокатів власника «КВВ груп», «регіонала» Євгена Казьміна щодо запобіжного заходу 24 травня.

Про це ІА ZIK повідомили джерела в Шевченківському суді міста Києва.

24 травня о 16:45 в Апеляційному суді міста Києва (вул. Солом’янська, 2а)  буде розглядатися справа про зміну запобіжного заходу для власника «КВВ груп», голови наглядової ради Комерційного індустріального банку, колишнього «регіонала» Євгена Казьміна.

Адвокати Казьміна вживають заходів, щоб суд випустив бізнесмена з СІЗО під заставу.

Нагадаємо, на початку травня Шевченківський суд виніс рішення про затримання бізнесмена-металурга. Як повідомлялося, Казьміна підозрювали в порушенні 110 статті Кримінального кодексу України – замах на територіальну цілісність і недоторканність. Суд отримав ряд доказів, що свідчать про можливе фінансування Казьміним дій, скоєних з метою зміни меж території держави і порушення порядку з корисливих мотивів за попередньою змовою з групою осіб.

В матеріалах справи зазначено, що крім металургійних підприємств, що діють на території України і на окупованих територіях, у власності Євгена Казьміна знаходиться організація, яка займається будівництвом житла в окупованому Криму для працівників ФСБ і МВС Росії.

Наявність такого бізнесу, на думку досудового слідчого, є фактором ризику – бізнесмен може сховатися в Криму. Правоохоронні органи вважають, що відмова від утримання під вартою дозволить бізнесменові сховатися від органів досудового слідства і знищити вагомі докази.

Напередодні Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що жодної готової справи проти чиновників Януковича немає. 

Нагадаємо, крайнього обвинуваченого у зраді батьківщині, екс-керівника Вінницької поліції Антона Шевцова було відпущено на свободу. Прокуратура закрила справу, оскільки не побачила в його діях складу злочину.

Євген Казьмін є власником холдингу «КВВ Груп», який входить до трійки найбільших операторів України зі збору та переробки відходів металургійних підприємств і брухту. Компанія зареєстрована в Севастополі, там знаходиться її головний офіс. Річний обіг «КВВ Груп» перевищує 10 млрд грн.

Цього року Євген Казьмін став членом наглядової ради Комерційного індустріального банку, придбавши 100% акцій. У цій справі ведеться розслідування Антимонопольного комітету.

У 2014 році «КВВ груп» купила збанкрутілий литовський сталеливарний завод «Ліепаяс Металургс» за 107 млн ​​євро. На даний момент роботу заводу зупинено, оскільки інвестор, «КВВ груп», не виконав своїх зобов’язань.

Раніше Євген Казьмін не приягувався до кримінальної відповідальності, однак став учасником кількох гучних скандалів. Прізвище бізнесмена фігурувало в історії про рейдерське захоплення підприємства «АТЕК», обвал історичної будівлі на вул. Богдана Хмельницького, а також – про розпил та переробку кораблів Чорноморського флоту.Loading...