Новини » Події

Місцева влада Комсомольська хоче оскаржувати у суді перейменування міста у Горішні Плавні

Влада Комсомольська Полтавської області збирається оскаржити у Вищому адміністративному суді рішення Верховної Ради про перейменування міста в Горішні Плавні.

Про це повідомив мер Комсомольська Дмитро Биков, інформує УНІАН.

Мер Комсомольська заявив, що влада міста провела громадські слухання, на яких 98% жителів виступили проти перейменування.

«Потім міська рада вирішила подати назву Комсомольськ як абревіатуру. Це також не пройшло. Потім ми просили відтермінувати це питання до кінця року, оскільки громаді важко визначитися з новою назвою, адже варіантів близько ста, а історичної назви немає. Пропонують і Борисфен, і Придніпровський, і Боголюбський, і Християнськ», – зазначив Биков.

Мер також додав, що закон про декомунізацію передбачав перейменування до 21 лютого 2016 року.

«Вони (депутати Верховної Ради – ред.) самі не вписалися у цей термін, а змін у закон не внесли. Тому ми були впевнені, що є час до кінця 2016 року», – сказав мер.

На сайті Комсомольської міськради зазначено, що в понеділок у місті пройшов мітинг проти перейменування.

Зазначимо, що попри те, що Верховна Рада перейменувала Комсомольськ у Горішні Плавні 19 травня, постанова досі не набула чинності, оскільки не була опублікована у парламентській газеті «Голос України».

До слова, на сесії 16 лютого раніше депутати міськради Комсомольська на Полтавщині запропонувала залишити місту стару назву, зробивши її абревіатурою. Місто пропонували назвати на честь Колективу Молодих Соціально Мотивованих Людей – Справжніх Козаків.

Однак у парламенті з таким перейменуванням не погодилися і за пропозицією Інституту національної пам’яті присвоїли місту історичну назву Горішні Плавні.

 

Loading...