Новини » Львів 21 травня, 2016, 13:05
Львівські комунальники замість лайки і каракуль замалювали арт-графіті і вірші

У Франківському районі Львова комунальники так облагороджували фасади будинків, що замість лайки та каракулів, позамальовували арт-об‘єкти - графіті вуличної галереї, яку художники відреставровували за свій кошт. Крім того, на вулиці Героїв Майдану позамальовували вірші героя Небесної сотні Богдана Сольчаника.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Арт-галерею для вуличних художників на вулиці Сахарова за свій кошт відреставрували громадські та мистецькі організації. Однак нещодавно активісти помітили, що комунальники замальовують графіті.

«Часто ЖЕКи не звертають уваги на різні каракулі чи дійсно облуплені стіни, які потребують фарби, натомість замальовують арт-роботи. Це вандалізм», –  обурюється громадський активіст Андрій Мочурад.

Виявляється, ще перед Великодніми святами комунальники Франківського району отримали розпорядження облагородити фасади будинків та замалювати написи.

«Це прикра помилка. Маляр, якому поставили певне завдання, побачив там розмальовку. Для нього це виглядало як звичайний пошкоджений фасад. При всьому своєму бажанні кожному вкласти в голову, що це мистецтво, я не зможу», – зізнається голова адміністрації Франківського району Львова Тарас Гнида.

І якщо графіті справді комунальники сплутали з каракулями, то чому замалювали на вулиці Героїв Майдану вірші Богдана Сольчаника, голова райадміністрації пояснити не зміг. Лише пообіцяв, що гроші на відновлення арт-об‘єктів готовий дати навіть з власної зарплатні. Та митці запевняють: продовжуватимуть малювати за власні кошти.

«Тут буде арт-об‘єкт на патріотичну тематику, ми відновимо старий вірш та портрет Сольчаника», – розповів вуличний художник п. Тарас.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 06:54 :44