live
Новини » Суспільство 485

Олег Скрипка вірить серцем в об’єднання України і Білорусі

Лідер української групи «Воплі Відоплясова» став першим гостем нового інтернет-проекту «Велика риба» в Білорусі.

У ньому музикант Володимир Пугач на сайті tut.by задає медиаперсонам питання, на які вони раніше ніколи не відповідали, або говорили дуже рідко.

– Чий крим?

– Є будинок. Ти біля паркану поставиш мотоцикл. Він вже не дуже їздить і трохи поржавів. Але, все рівно мотоцикл, все рівно добро. І, якщо ти не будеш доглядати за своїм мотоциклом, його вкрадуть. З Україною – те ж саме. Є такий відросток – Крим, яким Україна не займалася. Там розвівся бардак в політичному, національному розумінні, і його просто поцупили...

– У вас стався другий «майдан», який вивів на політичний олімп нові фігури. Люди, які виходили на сцену на майдані, вчасно і до місця прийшли? Або ти розчарований в тому, що відбувається зараз?

– Я ніколи ні в чому не розчаровуюся. Я просто спостерігаю за розвитком історії, як за вогнем. Це завжди цікаво. Люди, що вийшли другий раз на майдан, думали, що повториться та ж прекрасна ейфорія, що добро переможе зло. Ейфорія була, але легкої перемоги другий «майдан» не приніс. Це закони світобудови. Коли руйнується старий світ, до влади приходять пройдисвіти. Вони призводять державу в глухий кут. Після цього повинні прийти кризис-менеджери, «Шарлі де Голлі», які зможуть вивести суспільство з глухого кута...

– Як ви в групі ділите гонорари? Ти платиш музикантам зарплату?

– Колись ми ділили все порівну. І це призвело до ідеологічної кризи, до паразитизму. Якщо я виконував функції менеджера, і співака, композитора та аранжувальника, то інші музиканти стільки не працювали. Це розбещує людей.

– Напевно, стикався з ситуацією, коли під час «корпоративу» на сцену виходить нетверезий «тулуб», лізе обніматися, намагається забрати мікрофон. Ваші дії в таких випадках?

– По-різному. Можна з «тулубом» і поспівати, і буде всім смішно. А якщо людина взагалі «не в адекваті», можна красиво, елегантно проводити його «підсрачником»...

– Ти ж потрапив під обстріл під Дебальцеве?

– Так ми сиділи в бліндажі. Якщо немає прямого попадання, але захищає від вибухів і осколків. Бійці, які нас запросили, будували бліндажі для себе і на туристів не розраховували. А нас приїхало чоловік десять. У підсумку вони віддали нам свої «місця в першому класі». І сухенький такий «чувак» у сорочці залишився зовні. Сидить, курить під обстрілом, анекдоти розповідає. Нас веселить. Побачив мою гітару Gretch, що під обстрілом залишилася. «Гарна, гітара, – каже. – Шкода». Сходив за нею прямо під обстрілом, приніс в бліндаж.

– Ти казав, що все, що відбувається зараз в Україні – результат трьохсотлітнього російського панування. Які світлі сторони вашої історії?

– Крім Київської Русі, самим позитивним періодом в українській історії було Велике Князівство Литовське. Я серцем вірю в об’єднання України і Білорусі, тому що це був хороший приклад дружби народів. Я не знаю, чи станеться це коли-небудь чи ні, але якщо відбудеться – це, дійсно, буде дуже сильна держава.

34

 

Loading...
Loading...
Loading...