Новини » Політика

В Україні залишилося декомунізувати десять назв населених пунктів, – В’ятрович

Володимир В'ятрович. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

За даними з Українського інституту національної пам’яті, у рамках декомунізації в Україні залишилось перейменувати близько десяти населених пунктів і один обласний центр – Кіровоград.

Про це «Радіо Свобода» повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Як поінформував В’ятрович, сьогодні Верховна Рада України разом із Дніпропетровськом і Дніпродзержинськом дала нові назви понад 300 населеним пунктам України, таким чином, за його словами, процес декомунізації в Україні добігає кінця.

Водночас В’ятрович наголосив, що вважає неприпустимим збереження радянських назв населених пунктів зі зміною семантики, як це пропонували в Дніпропетровську та Комсомольську, що в Полтавській області.

«Ми виходили з двох критеріїв: пропозиції громадськості й можливість повернення історичних назв. Якщо не було пропозицій від громадськості або були пропозиції такі, як в Комсомольську, де заявляли – давайте перетлумачимо назву й будемо називатись на честь не комсомольців, а «молодих, енергійних людей» і так далі, то в таких випадках вступали в дію наші пропозиції, які базувались на історії чи історичній топоніміці. Ми вийшли на завершальний етап декомунізації», – сказав він.

Окрім того, в Інституті національної пам’яті уточнили, що нова назва Дніпропетровська українською мовою звучатиме як «Дніпро», а російською – «Днипро».

19 травня Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро. За відповідний проект постанови проголосували 247 народних депутатів. Крім того, депутати сьогодні перейменували низку містечок і сіл, всього 300 населених пунктів. Рішення ухвалене на виконання закону «про декомунізацію».

Раніше повідомлялося, що Рада декомунізувала назви населених пунктів у 20 областях.Loading...