Новини » Суспільство

У Варшаві відбувся велопробіг «Українці у Європі» за участі українського посла

Благодійний велопробіг «Українці у Європі» в Варшаві. Фото: Оксана Денисюк.

Благодійний велопробіг «Українці у Європі» – це унікальний проект, який об’єднав сімох українських велосипедистів для того, аби об’їхати країни Європейського Союзу та зібрати допомогу воїнам АТО. Але і ця благородна мета не єдина. 15 травня хлопці виїхали в нелегку подорож зі Львова і вже 18 травня приїхали до столиці Польщі.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK у Варшаві Оксана Денисюк.

За словами мандрівника, спортсмена та автора проекту Костянтина Самчука, Польща – перша країна велосипедистів. Попереду в них непростий шлях, сповнений пригод, нових зустрічей, знайомств та вражень.

«Наш маршрут – це 10 тисяч кілометрів, які охоплять 16 країн Європейського Союзу. Щодня ми долатимемо, крутячи педалі, понад 100 кілометрів – за будь-якої погоди», – розповідає Костянтин. У польській столиці до мандрівників приєдналась українська громада та працівники Посольства України в Польщі. Усі разом вони рушили від Замкової Площі до дипломатичної установи, по дорозі заїхали у сквер Тараса Шевченка та відвідали найменшу кав’ярню у Варшаві, яку відкрило подружжя з України. Опісля учасники спільного велопробігу запалили свічки біля пам’ятної дошки Героїв Небесної сотні на фасаді посольства та хвилиною тиші вшанували пам’ять героїв.

Надзвичайний та Повноважний Посол України в Польщі Андрій Дещиця подякував хлопцям за організовану ними акцію, яка має потужний сенс не лише для української громади. «Те, що ви робите, – дуже важливо і примітно. Хочу щиро подякувати вам за це. У вас благородна мета – допомогти постраждалим у зоні АТО, а також привернути увагу усього західного світу до України і вкотре нагадати всім, що у нас війна і ми боремось проти агресора – Російської Федерації. І в цій боротьбі нам потрібна підтримка та допомога, – зауважив Андрій Дещиця. – Окрім цього, ви промуєте Україну, створюєте її позитивний імідж, а ще надихаєте українські громади за кордоном».

У свою чергу учасник акції Олександр Чупринюк наголосив, що саме ці цілі надихають їх на подолання кожного кілометра непростого шляху. «Ми українці і пишаємось цим! І мета нашого велопробігу – показати усій Європі, що Україна – це могутня та сильна країна у центрі Європи, а українці – прекрасна нація. Ми усім розповідатимемо про наші звичаї, нашу культуру, але й про те, що у нас війна, війна, де ми обов’язково здобудемо перемогу!», – сказав він.

Відтак з Польщі хлопці рушили до Чехії. Далі їх маршрут пролягатиме через Німеччину, Францію, Люксембург, Нідерланди, Бельгію, Іспанію, Португалію, Швейцарію, Італію, Словенію, Угорщину, Румунію, Молдову і додому – в Україну, де планують відзначати 25-ту річницю Незалежності України в Одесі.

Loading...