Новини » Події 18 травня, 2016, 15:35
Протягом минулого року на Донбасі викрали 4 тис. людей, – правозахисники

У Луганській та Донецькій областях за 2015 рік зафіксовано 4 тис. випадків викрадень та тортур, проте справжня кількість таких випадків – значно вища.

Про це із посиланням на Deutschlandfunk повідомляє «Еспресо».

Згідно з інформацією журналістів, які посилаються на дані правозахисних організацій, лише впродовж літа 2015 року задокументовано незаконне ув’язнення чотирьох тисяч осіб.

«Реальна кількість, ймовірно, ще більша, адже викрадення трапляються постійно», – каже Олександр Матвійчук з Центру громадських свобод.

За його словами, часто родичі потерпілих не звертаються до правозахисних організацій, бо вважають, що ті їм не допоможуть. Так само не звертаються й до українських спецслужб, бо, на його думку, люди їх бояться й не довіряють їм.

Більшість із зафіксованих випадків припадають на райони, підконтрольні сепаратистам. У тортурах українських громадян беруть участь й громадяни Росії. Відомі імена та прізвища 58-ми з них. Утім, незаконні викрадення та тортури спостерігаються й з українського боку. Ці випадки розслідує прокуратура України.

Загалом 17 українських правозахисних організацій задокументували випадки нелегального викрадення, позбавлення свободи й тортур. Згодом ці докази мають направити до міжнародного трибуналу у Гаазі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 20:18 :58