Новини » Політика 18 травня, 2016, 0:08
Поява Луценка в прокурорському гадюшнику нічого не змінить в системі, – експерт

Проблема не в освіті Луценка, а в тому, що його поява в прокурорському гадюшнику рівним рахунком нічого не змінить в системі. Тамтешні, насичені кров’ю, юридично підковані клопи можуть тільки робити вигляд, що не крадуть і хабарів не беруть.

Про це пише Ян Валетов у своїй статті «А давайте трохи пограємо в піфій?» на сайті site.ua.

Про це він пише у в зв’язку з призначенням Юрія Віталійовича Луценка Генпрокурором без освіти.

«В принципі, маючи можливість побачити якусь хрінь творять на цьому місці люди зі спеціальною освітою, я нічого проти не маю. Тим більше, що Луценко людина начитана, ерудована, різностороння і може вибрати компетентних консультантів. Така система набагато краще старої, коли б в Генпрокуратурі сиділа рафінована сволота, спеціально навчена у профільному інституті брати «відпускні» у валюті.

Проблема не в освіті Юрія Виталійовича, проблема в тому, що його поява в прокурорському гадюшнику рівним рахунком нічого не змінить в системі. Тамтешні, насичені кров’ю, юридично підковані клопи можуть тільки робити вигляд, що не крадуть і хабарів не беруть. Вони просто нічого іншого робити не вміють. Їх перебування на посту без засобів до збагачення абсолютно безглузде. Тому, їх завдання почекати, поки красиві плани нинішньої влади (були б вони ще і щирими!) остаточно перетворяться в галюцинацію, а потім знову взятися за своє.

Їх функціональні обов’язки зовсім не в нагляді за законністю, а в заробітку на її порушенні.

І ось в цей акваріум з піраньями і п’явками запускають Луценка.

Що робити новому Генпрокурору? Як зламати систему і не заробити інфаркт або кілька нових дірок в організмі?

Ви розумієте, про які суми йде мова щомісяця? Та за такий ринок закатати у бетон – два рази плюнути!

Уявляєте собі, що ви заходите в камеру до махрових злочинців, вбивць, ґвалтівників і твердих порушників закону з проханням від адміністрації в’язниці навести «на хаті» порядок. Причому, Адміністрація сама в пуху по саме неможу, і свавілля творить майстерно. Багато ви в таких умовах навоюєте?

Луценко в ролі «караючого меча президента» звучить здорово, тільки є одна деталька... Прокурор повинен бути караючим мечем закону, а не президента. Якщо він знаряддя в чиїхось руках, то він не прокурор, а найманий вбивця або флібустьєр з ліцензією і тут його юридична освіта рівним рахунком нічого не означає.

Давайте поворожимо, що буде робити Юрій Віталійович на новому місці?

Поки він відмовився сидіти в кабінеті Пшонки, що похвально теоретично, а практично всій Україні по барабану.

Кого буде садити новий Генеральний?

Ворогів режиму? Ворогів Президента, власних ворогів? За законом або за принципом революційної доцільності? Йому є за що помститися, чи не так?

Судячи з того, як Порошенко лобіював і продавлював це призначення, Президент багато чого чекає від Луценка і є в мене побоювання, що чекає він не кришталевої чесності й непідкупності, а потрібних рішень.

Я не знаю, наскільки Луценко зможе протистояти Адміністрації та Гаранту, але сумніваюся, що спеціальна юридична йому б допомогло.

Аморальні часи для того, щоб закінчиться вимагають дій від моральних авторитетів.

У нас поки що з моральними авторитетами проблема. Кадровий голод. Від кримінальних справ не очухаєшся))), а от як тільки справа заходить про прийняття непопулярних у нашої політичної верхівки рішень, питання про мораль відходить на задній план і там зникає.

Професія поїдає сторонніх.

Хто готовий дати кандидатуру для першої посадки? Кого принесе в жертву Український Політикум? Кого Юрій Віталійович розчленить обсидіановим ножем під бурхливі оплески преси?

Перші десять посадок – і ми зрозуміємо навіщо прийшов у Прокуратуру Луценко.

І ще...

На місці Юрія Віталійовича я уважно стежив б за спиною.

Аж надто нехороші слава і репутація у закладу, який він очолив», – завершує Валетов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 15:52 :15