Новини » Політика 16 травня, 2016, 1:05
Перше інтерв’ю Луценка-генпрокурора: про бутерброди і можливий провал

Генеральний прокурор України Юрій Луценко дав своє перше інтерв’ю після призначення.

Інтерв’ю очільник ГПУ дав під час непланової зустрічі у Биківнянському лісі, де вшановували пам’ять жертв політичних репресій, – передає ТСН.

Про перший робочий день у п’ятницю, 13 травня. «Абсолютно не забобонний і чесно кажучи немає коли над цим задумуватися. Я ці два дні і півтори ночі заслуховував заступників. Зараз опускаюся на рівень нижче – до слідчих, заслуховування справ. Мені треба отримати повноту інформації про те, що насправді є і чого, на жаль, немає в ГПУ».

Про нововведення у ГПУ. «Над цим ще не задумувався. Вчора їв бутерброди в кабінеті».

Про охорону. «У мене є помічник. Він повинен бути. Державна охорона в кількості, якщо я не помиляюсь, 10 осіб. Я відмовився, бо не бачу потреби. Їжджу на своїй машині, в якій їздив до Верховної Ради. Я її орендую в одній із приватних фірм. Мені здається – поки все нормально. Можливо, коли стикнемося з результатами розслідувань, щось зміниться, але поки-що я не бачу жодної потреби в охороні».

Про досвід. «Я сказав, що я її отримав чотири роки працюючи в МВС, і потім уже на лаві підсудних. Справа в тому, що будь-який працівник правоохоронного органу з роками отримує певну деформацію. Міністр внутрішніх справ як правило, знайомлячись з людьми прикидає, де він може займатися нечесними справами. Але, побувавши по інший бік колючого дроту, ти прикидаєш як приблизно могли сфальсифікувати справу проти людини. Тому це вирівнення, цей баланс мені дає можливість бути, сподіваюся, об’єктивним щодо матеріалів, які будуть лягати на мій підпис».

Про кримінальні справи. «Це не секрет, що багато матеріалів є надутими. З іншого боку – не секрет, що багато кримінальних справ закриваються і навіть продаються. І це якраз той найбільший виклик проблем, який зменшує оптимізм. Хто мене добре знає і помітив, що в залі ВР, коли я вже відчув, що є голоси на закон, а він був дуже потрібен, принаймні для заочного засудження тисяч, я вже зараз можу сказати – більше тисячі розшукуваних підозрюваних, в мене були достатньо серйозні хвилювання».

Про відповідальність на посаді. «Хвилювання, бо я розумію, що суспільство вимагає негайного результату, а я підозрюю, що в ГПУ готових матеріалів немає, і робота зводилася до бумажної тяганини. Давайте так – я взяв тайм-аут на тиждень і потім поговоримо, бо поки все мої припущення. На відміну від 2005 року – я знаю, куди прийшов. Я знаю, з ким маю справу і я знаю точно, що від мене чекає суспільство. Знаю, що буде в результаті успіху, який потрібен нам всім. І знаю, що буде в результаті провалу – я тоді йду з будь-якого політичного і громадського життя. Я цілком віддаю собі звіт. Але зараз я не хочу займатися політичними заявами. Я хочу налагодити роботу в одному з найважливіших напрямків українського життя».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 10:43 :02