Новини » Світ 13 травня, 2016, 7:04
Супербагаті покидають Лондон через нові правила боротьби з корупцією
Лондон. Фото: huffingtonpost.com
Лондон. Фото: huffingtonpost.com

Агент з нерухомості прогнозує, що деякі мільярдери почнуть продавати свою власність, якщо не зможуть за допомогою офшорних фірм утримати в таємниці особисті дані.

Супербагаті міжнародні інвестори у Лондонську нерухомість, ймовірно, продаватимуть деякі зі своїх особняків і пентхаусів після введення у силу правил по боротьбі з корупцією і офшорами, сказав провідний агент з нерухомості.

Олігархи, яким потрібна приватність, власники ЗМІ та технологічні мільярдери з усього світу можуть відмовитися від покупки будинків у Великобританії, тому що вони більше не будуть мати можливість зберегти свою особистість, – повідомив виданню The Guardian Тревор Абрахамсон.

Власник компанії Glentree Estates, яка продавала нерухомість мільярдерам з Росії, Нігерії та Китаю, говорить, що правила, які змушують будь-яку іноземну компанію, яка купує нерухомість у Великобританії, зареєструватися у публічному реєстрі, відлякують багатих. Також це запобігатиме корупціонерам використовувати ринок нерухомості у Лондоні, щоб приховати свої нелегальні доходи в офшорних компаніях, розташованих у таких місцях, як Кайманові острови і Британські Віргінські острови. Він сказав, що близько половини його клієнтів купують нерухомість через офшорні компанії.

Правила, оголошені Девідом Кемероном у четвер, також будуть застосовуватися до компаній, які вже мають нерухомість у Великобританії, тобто відомості про право власності десятків тисяч людей скоро стануть надбанням громадськості. З приблизно 100 000 об’єктів у Великобританії, які перебувають у власності іноземних компаній, більш ніж 44000 розташовані у Лондоні.

Один з трьох особняків на найбагатшій ділянці Авеню Єпископів (The Bishops Avenue), відомої як «Ряд мільярдерів», у північній частині Лондона перебуває у власності офшорів, тоді як великі квартали нових розкішних житлових будинків були куплені офшорними компаніями, які приховують особу реального власника.

«Вони можуть почати продавати нерухомість», – сказав Абрахамсон. «Безпека важлива для деяких моїх клієнтів. У них є свої законні підстави для цього, наприклад, захист сімей. Це не лише олігархи, але цілком порядні люди, які просто не хочуть бути в центрі уваги».

«Це може бути власник американських ЗМІ або інтернет-мільярдер, який не хоче себе видавати. Ми не можемо дозволити собі називати усіх злочинцями і відлякувати усіх творців багатства».

На Даунінг-стріт сказали, що реєстр буде означати, що «корупціонери і корумповані країни більше не зможуть розміщувати, відмивати і приховувати свої незаконні кошти через ринок нерухомості Лондона».

Абрахамсон сказав: «Є люди, які походять з небезпечних частин світу, які хочуть вивести гроші, які вони здобули за допомогою нетрадиційних методів, з країни. В основному люди, які використовують офшорні гавані для ухилення від сплати податків та конфіденційності, є абсолютно законними людьми бізнесу».

Його точку зору підтримав Крейг Хьюз, податковий директор офшорних послуг бухгалтерської компанії Menzies, який сказав, що така політика «може вплинути на інвестиції у сферу нерухомості Великобританії» і стверджує, що «люди високого польоту мають право на приватне життя».

«Це категорично неправильно прирівнювати законних платників податків до корумпованих осіб, які відмивають і приховують свої кошти», – сказав він.

Нові правила привітали прихильники більшої прозорості бізнесу, але деякі сказали, що власники нерухомості можуть як і раніше знаходити способи обдурити реєстр, і його правдивість буде залежати від того, чи перевірятиме уряд отриману інформацію.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:19 :51