Новини » Суспільство 13 травня, 2016, 10:19
Для РФ Євробачення – політичний бій, готуються маніпуляції, – журналіст
Російський журналіст кримськотатарського походження Айдер Муждабаєв. Фото: pl.com.ua
Російський журналіст кримськотатарського походження Айдер Муждабаєв. Фото: pl.com.ua

Російський журналіст кримськотатарського походження Айдер Муждабаєв, який зараз працює в Україні, пояснив нервову реакцію росіян на пісню Джамали «1944».

Про це пише сайт «ПЛ».

«У Джамали зараз колосально важлива місія – і для кримських татар, і для України, і для всього світу. Її місія в тому, що на абсолютно блискучу пісню «1944» і її виконання звернуть увагу мільйони європейських обивателів. Ті люди, які в повсякденному житті не особливо цікавиться суспільно значущими подіями – ні історичними, ні політичними. І Джамала, звичайно, приверне інтерес до того, що Росія творить в Криму, і чим це загрожує цивілізованому світу», – упевнений журналіст.

Він зауважує, що про зміст і сенс пісні пишуть і західні ЗМІ. Вони розповідають мільйонам європейців про те, що сталося з кримськими татарами в 1944 році, і звертають увагу на те, що відбувається зараз.

«Тому в Росії така нервова реакція на пісню Джамали про депортацію. Хоча, здавалося б, чому ви нервуєте? Це ж сталінський злочин. Але, як кажуть в блискучій російській приказці, «на злодієві шапка горить». Цією реакцією вони видають себе самі», – пояснює Айдер Муждабаєв.

Він додає, що сьогодні російська влада повторює сталінську агресивну і войовничу політику як щодо кримських татар, так і щодо світу. Від Росії на конкурсі виступає Сергій Лазарєв. І він, звичайно, не з власної волі, став знаряддям, частиною пропагандистської та інформаційної війни проти України і Заходу.

«Наскільки я знаю, в «роботі над перемогою» Лазарева керівну і спрямовуючу роль відіграє Адміністрація президента Росії. Тобто, для них все дуже серйозно. Не як для якихось розслаблених під музику європейців. І навіть не як для українців, оскільки Євробаченням влада України, звичайно, не займається.

Для влади РФ це чергова організована зовнішньополітична акція, а пісенний конкурс – просто майданчик. Такий же, як раніше була Олімпіада, як були вибори господарів Чемпіонату світу з футболу і все інше, чим займається Росія в останні роки для демонстрації своєї «непереможної могутності». Особливо після анексії Криму. Євробачення – черговий «бій за Батьківщину» на міжнародній арені», – зазначає журналіст.

Він наголошує: для перемоги свого конкурсанта Росія використовує будь-які засоби.

«Напевно, мобільні групи «виборців», вже виїхали у невеликі європейські країни – Вірменію, Азербайджан, Грузію, країни Балтії, і в ті країни, де відсоток голосуючих на Євробаченні традиційно низький, щоб там за допомогою місцевих сім-карт, скуплених заздалегідь, голосувати за представника Росії.

Як мені розповіли досвідчені учасники Євробачення, таке вже бувало в минулі роки, і можна припустити, що цього року буде тим більше. Взагалі, я не виключаю будь-якого варіанту тиску і маніпуляцій, адже для Росії, як уже сказано, це політичний бій. Росія повинна в черговий раз принизити Захід, цю «прогнилу Гейропу», на конкурсі, який фактично патронує європейське ЛГБТ-спільнота. При цьому, щоб ви розуміли, у російських ЗМІ виключена будь-яка згадка, що Євробачення пов’язано з ЛГБТ. Ви там ніде цього не побачите. Це теж інформаційна політика.

Ну, як духовна Росія може брати участь в «аморальному гей-збіговиську»? Також в РФ заборонена будь-яка «непатріотична» критика. Конкурс на телебаченні дозволяють коментувати лише тим журналістам, які «за Батьківщину, за Путіна». Тому Джамала мимоволі опинилася зараз на вістрі «битви цивілізацій». Її пісня на конкурсі, безумовно, краща. Про виконання навіть не кажу, це щось неймовірне. Вона в своїй справі геній. І Джамала обов’язково виграє Євробачення: я говорив це ще навіть до українського відбору, а слова пісні вона показала мені взагалі майже рік тому», – наголосив Айдер Муждабаєв.

Нагадаємо, у столиці Швеції Стокгольмі завершився другий півфінал Євробачення, за результатами якого ще 10 країн отримали путівки до фіналу пісенного конкурсу. Представниця України Джамала також виступить у фіналі 14 травня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 18:12 :12