Новини » Політика 13 травня, 2016, 0:25
Чистки в ГПУ, помста і Мона Ліза: головні тези та обіцянки Луценка-генпрокурора

У четвер, 12 травня, Верховна Рада призначила Юрія Луценка на посаду генерального прокурора України, а президент Петро Поршенко підписав відповідний Указ.

«Обозреватель» зібрав головні тези нового генпрокурора, який назвав свій «похід» у ГПУ вимушеним кроком.

Так, новообраний генеральний прокурор України заявив, що планує негайно оголосити конкурс на посади в Генеральній інспекції і реалізувати закон про люстрацію, згідно з яким звільнять кількасот працівників. Луценко пообіцяв створити через конкурс Генеральну інспекцію, «яка буде чистити зрадників і корупціонерів в прокуратурі».

«У моїх планах негайне оголошення конкурсу на посади в Генеральній інспекції, про які багато і справедливо говорив пан Сакварелідзе. На жаль, сьогодні такої можливості закон не давав. Сьогодні такий закон затверджений. І буде створена через конкурс Генеральна інспекція, яка буде чистити зрадників і корупціонерів в прокуратурі. Одним з перших кроків стане реалізація закону про люстрацію, за яким кілька сотень працівників повинні бути звільнені зі своїх посад. Закон один для всіх і прокуратура повинна почати цей лозунг із себе», – сказав Луценко.

Новообраний генпрокурор також заявив, що в ГПУ немає часу, як у Леонардо да Вінчі на «Мону Лізу».

«Мону Лізу» Леонардо да Вінчі малював 12 років, одні очі. У нас немає навіть 12 місяців на те, щоб дати суспільству результат. Ми не такі багаті на час, щоб знову дозволити собі тільки слова», – зазначив він, оголосивши, що не планує затримуватися в кріслі генпрокурора понад 1,5 року.

Так само Луценко запевнив, що не має наміру наслідувати Лі Куан Ю і садити трьох своїх друзів, а також не має особистих образ за свою судимість і не буде мстити.

При цьому Луценко в новому статусі пообіцяв не звільняти начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергія Горбатюка.

«З моєї точки зору, знімати із заступника Горбатюка неприпустимо, навпаки він повинен мати більше помічників, більше ресурсів, щоб довести справу до кінця», – наголосив він.

Нагадаємо, Верховна Рада України призначила лідера фракції Блок Петра Порошенка Юрія Луценка генеральним прокурором.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 08:10 :40