live
Новини » Регіони

Закарпатські дороги уже понад 20 років не бачили капітального ремонту

На Закарпатті капітального ремонту доріг не проводили уже понад два десятиліття. І хоча новий керівник уряду Володимир Гройсман пообіцяв, що цього року оновлення шляхів стане одним із пріоритетних завдань, в обласних автодорах запевняють: фінансування немає.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (телеміст Львів-Київ, щобудня о 15:00 на телеканалі ZIK).

Туристи із Києва Костянтин та Марія на Закарпатті – проїздом, вони подорожують велосипедами. І хоча головна їхня траса – це гори, між містами їдуть таки автомобільними дорогами. Однак, кажуть, лісовими стежками подекуди добратися простіше, ніж «асфальтованими» шляхами.

«Ми намагаємось оминати дороги, оскільки покриття тут відсутнє, тож простіше їхати стежками. Та дороги погані по всій Україні. Навіть у нас, в Києві, незважаючи, що це столиця, у баюрах можна і шию скрутити», – каже Костянтин.

«Дороги ускладнюють нашу мандрівку, адже постійно доводиться обʼїжджати ями. Враховуючи, що поруч ще й постійно проїжджають автівки, дуже важко впоратися із керуванням. Я падала просто на дорозі», – додає Марія.

На балансі Служби автомобільних доріг Закарпаття – майже три з половиною тисячі кілометрів автошляхів. За останні 20 років капітального ремонту тут так і не було.

«Щоб цю мережу привести до належного стану, ми щороку мали б лагодити близько 800 кілометрів автомобільних доріг поточним, середнім і капітальним ремонтом. На це потрібно більше півтора мільярда», – зазначає начальник Служби автомобільних доріг Закарпаття Михайло Попович.

Натомість для Закарпаття на ремонти шляхів поки що виділили лише 137 мільйонів грн.

Loading...