четвер, 12 травня, 2016, 0:26 Суспільство
Дипломат вказав на два можливих сценарії для України в боротьбі з Путіним

Мінські домовленості, які повинні регламентувати вихід із військового конфлікту на Донбасі, не влаштовують ні Київ, ні Москву, ні Донецьк.

Про це пише український дипломат, голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук в своїй статті, – повідомляє «Апостроф».

«Мінські угоди не влаштовують ні одну з фактичних сторін конфлікту, а також не вирішують його глибинних причин, а лише перекладають геополітичний і двосторонній російсько-український конфлікт у внутрішньоукраїнський вимір. Тому існують два можливих сценарії розвитку подій.

У першому випадку внутрішнє посилення України в результаті проведення ефективних реформ сприятиме зміцненню її суб’єктності та збільшення можливостей для впливу на міжнародній арені. Навіть часткове подолання внутрішніх ризиків безпеки зміцнить позиції України в переговорному процесі щодо врегулювання конфлікту і дозволить підняти питання або про системне врегулювання конфлікту з РФ, або про перекваліфікацію конфлікту з внутрішньоукраїнського на російсько-український, визнання де-юре Росії країною-агресором і здійснення міжнародної операції з примушення Росії до миру. Для України реалізація такого сценарію стане перемогою у гібридної війні із значно переважаючим по силі противником, а для міжнародного співтовариства – позитивним досвідом подолання новітніх гібридних викликів безпеки.

За іншим сценарієм, подальше внутрішнє ослаблення України, викликане браком реформ, корупцією і безкарністю, може призвести до нових внутрішніх конфліктів і подальшою дезінтеграцією країни. Це надасть чергові причини для Росії позиціонувати Україну як failed state, сприяти за допомогою гібридних засобів чергової інтенсифікації конфлікту з одного боку і одночасно просувати ідею проведення операції з примусу до миру Україну – з іншого. Для України реалізація такого сценарію буде означати поразку у гібридній війні, а для міжнародного співтовариства – від архівації існуючої неефективної системи глобальної і європейської безпеки до подальшого поглиблення суперечностей і виникнення нових конфліктів», – пояснює Філіпчук.

«Без внутрішніх реформ та якісної дипломатичної роботи Україна не тільки не зможе в середньостроковій перспективі переконати міжнародне співтовариство провести операцію з примушення Росії до миру, але і сама ризикує стати об’єктом такої операції», – підкреслив дипломат.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 12:02 :39